به هر چیزی خودت را سپردی، از رحمت الهی محروم میشوی

عقیده و توحید

1 30,712

💠

http://T.me/Ruqeyah

👈 ﴿به هر کس و چیزی خودت را سپردی، از محافظتِ الله تعالی محروم  میشوی﴾:

★ یکی از اساسات و زیر بنا های اساسی توحید، عقیده ی راسخ به همان (اِیاکَ نعبدُ و اِیاکَ نَستعین) است. یعنی، فرد تا وقتی مؤمن شمرده نمیشود که تمامِ هم و غم، هست و نیست، شفأ و نعماتش را فقط و فقط از الله تعالی بخواهد و بس. نه از چوب و خشت و سنگ و مردگانی که قدرت دور کردنِ مگس و خاشاک را از بالای قبر های شان ندارند.

★ و اگر، فرد خودش را به چیزی، یا کسی دیگری بجز از الله سبحانه و تعالی سِپُرد، الله جل جلاله از او روی میگرداند و تقدیرش را بنام همان چیز و یا مخلوق، قلم میزند، و دیگر با او کاری ندارد، چون پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم فرمود:

✧ «مَنْ تَعَلَّقَ شَيْئًا وُكِلَ إِلَيْهِ» (رواه احمد، و ترمذی)

«کسی که برای دفع بلا چیزی بر خود ببندد، به همان چیز سپرده میشود. یعنی الله جل جلاله به او و سرنوشت او کاری ندارد».

👈 این خود، اخطار، تهدید، و جوابی است به سوالِ آنانی که این همه شرکیات را مرتکب میشوند، و سپس شکوه و گلایه دارند که الله تعالی دعای آنان را قبول نمیکند.چگونه دعای چنین کسی از آسمان دنیا بلند شود، در حالیکه، او به خالقش شرک و همتا گرفته است و خلاف (ایاک نعبدُ و ایاک نستعین) دست بسوی مخلوق دراز کرده است؟

★ چگونه اهدنا الصراط المستقیم چنین بندگانی تحقق یابد در حالیکه، خود خواستار راه راست نبوده اند و در مقابل حق ایستاده شده، صراط المستقیم را رها نمودند.

★ دلیلِ اینکه، در هر رکعت سوره ی فاتحه را قرائت میکنیم، یاد آوری بار بارِ توحید، و خالص سازی عقیده ی نماز گذار است، تا مبادا شیاطین جنی و انسی آنها را اغوای نموده از غیر بخواهند و برخلافِ صراط المستقیم بشتابند. الله سبحانه و تعالی را رها کنند، از قبر، سنگ، چوب، مردگان و بقیه مخلوقات مرادر شان را طلب کنند؟

★هر کسی میخواهد زخم چشم، حسد، چشم بد، سحر، جادو، و طلسم از آنها بدور شود، بایستی احکام سوره ی فاتحه را بر خودش عملی کند، آن وقت دعایش رد نمیشود و در امورش گشایش و روشنی را در می یابد.

👈 برای معلومات مزید به کانال تیلگرام (رقیه ی شرعی) بپینوندید، بیاموزید و اصلاح آورید:

http://T.me/Ruqeyah

www.dawatgar.com

💠

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    سلام وقت بخیر.ما بیست سال جادو شدیم همه چیمونو از دست دادیم ابرو و مال و سلامتی و…..باعث شده مشکلات و بیماریهای بگیریم .اما دیگه امیدی به از بین رفتن جادو نداریم.وقتی خدا از ظالم کثیف حمایت می‌کنه آدمهای مثل ما تو دنیا تنها موندیم…..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =