به هر چیزی خودت را سپردی، از رحمت الهی محروم میشوی

عقیده و توحید

0 31,048

💠

http://T.me/Ruqeyah

👈 ﴿به هر کس و چیزی خودت را سپردی، از محافظتِ الله تعالی محروم  میشوی﴾:

★ یکی از اساسات و زیر بنا های اساسی توحید، عقیده ی راسخ به همان (اِیاکَ نعبدُ و اِیاکَ نَستعین) است. یعنی، فرد تا وقتی مؤمن شمرده نمیشود که تمامِ هم و غم، هست و نیست، شفأ و نعماتش را فقط و فقط از الله تعالی بخواهد و بس. نه از چوب و خشت و سنگ و مردگانی که قدرت دور کردنِ مگس و خاشاک را از بالای قبر های شان ندارند.

★ و اگر، فرد خودش را به چیزی، یا کسی دیگری بجز از الله سبحانه و تعالی سِپُرد، الله جل جلاله از او روی میگرداند و تقدیرش را بنام همان چیز و یا مخلوق، قلم میزند، و دیگر با او کاری ندارد، چون پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم فرمود:

✧ «مَنْ تَعَلَّقَ شَيْئًا وُكِلَ إِلَيْهِ» (رواه احمد، و ترمذی)

«کسی که برای دفع بلا چیزی بر خود ببندد، به همان چیز سپرده میشود. یعنی الله جل جلاله به او و سرنوشت او کاری ندارد».

👈 این خود، اخطار، تهدید، و جوابی است به سوالِ آنانی که این همه شرکیات را مرتکب میشوند، و سپس شکوه و گلایه دارند که الله تعالی دعای آنان را قبول نمیکند.چگونه دعای چنین کسی از آسمان دنیا بلند شود، در حالیکه، او به خالقش شرک و همتا گرفته است و خلاف (ایاک نعبدُ و ایاک نستعین) دست بسوی مخلوق دراز کرده است؟

★ چگونه اهدنا الصراط المستقیم چنین بندگانی تحقق یابد در حالیکه، خود خواستار راه راست نبوده اند و در مقابل حق ایستاده شده، صراط المستقیم را رها نمودند.

★ دلیلِ اینکه، در هر رکعت سوره ی فاتحه را قرائت میکنیم، یاد آوری بار بارِ توحید، و خالص سازی عقیده ی نماز گذار است، تا مبادا شیاطین جنی و انسی آنها را اغوای نموده از غیر بخواهند و برخلافِ صراط المستقیم بشتابند. الله سبحانه و تعالی را رها کنند، از قبر، سنگ، چوب، مردگان و بقیه مخلوقات مرادر شان را طلب کنند؟

★هر کسی میخواهد زخم چشم، حسد، چشم بد، سحر، جادو، و طلسم از آنها بدور شود، بایستی احکام سوره ی فاتحه را بر خودش عملی کند، آن وقت دعایش رد نمیشود و در امورش گشایش و روشنی را در می یابد.

👈 برای معلومات مزید به کانال تیلگرام (رقیه ی شرعی) بپینوندید، بیاموزید و اصلاح آورید:

http://T.me/Ruqeyah

www.dawatgar.com

💠

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =