ارزشِ خون و مال در دادگاه الهی

اولین بازخواست در روز جزا

0 50,945

حادثه ی دلخراش دیشب و قتل صد ها تن از مسلمانان در مراسم عروسی، قلب ها را جریحه دار ساخت و استقلال و آزادی را زیر سوال برد.

اینجا امتی در خون تپیده، آنجا پول بیت المال را در برج خلیفه، برای تجلیل از استقلالی که اضمحلالی بیش نیست برباد میدهند.

چی زیباست روان شناسی اسلام عزیز، که حتی تهدید و اشاره نمودن بسوی مسلمان دیگر با چیزی که سبب ایجاد ترس وی شود، را حرام نموده و تهدید کننده را ملعون خوانده است (۱)، اما چی تعدادی از ما مسلمانان سعی نموده ایم اندوخته های اسلامی را قبل از تکفیر، تهدید و قتل برادر مسلمان مان بیاموزیم و بدان عمل نمائیم؟

قتل، بعد از شرك از گناهان کبیره و بزرگترین محاربه با الله سبحانه و تعالی محسوب میشود،(۲). و در صورتی که مقتول مسلمان باشد، گناه آن شدید تر و قاتل از اهل جهنم است (۳).
قتلِ ناحق، و حریص بودن در ریختنِ خونِ مسلمان کفر است (۴) و در روز قیامت ، اولین باز خواست از خون ها و قتل های ناحق و مردمِ بیگناه خواهد بود (۵)، چون در روز قیامت، در دادگاه الهی، الله سبحانه و تعالی دو گروه بندگانش را که شخص بیگناهی را قتل کرده، و آن دیگری به او تعالی شرک ورزیده، نمیبخشد و آنها را روانه ی جهنم میکند (۶).

بار الها!

این خاکی را که از سالیانِ متمادی بارنگِ قرمزِ خون ، قبر، جسد، کفن و دفن آشناست، با رنگِ حقیقی ایمان، عقیده، و اسلام آشنا کن.

﴿اللهم ربنا آمین یا رب العلمین﴾

احمـــد ﴿عــــارفی﴾

یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸| ۱۷ ذوالحجة ۱۴۴۰
SAT | 18 | AUG | 2019

✧ t.me/ayamey
✧ youtube.com/c/dawatgar
✧ fb.com/meydanestid
✧ www.dawatgar.com

منابع و مأخذ:

۱- مَنْ أَشَارَ إِلَى أَخِيهِ بِحَدِيدَةٍ فَإِنَّ الْمَلَائِكَةَ تَلْعَنُهُ حَتَّى يَدَعَهُ وَإِنْ كَانَ أَخَاهُ لِأَبِيهِ وَأُمِّهِ.(مسلم).

هر كس با چيز برنده ای به سوی برادرش اشاره كند فرشته‌ها او را لعن و نفرين می كنند تا زمانی كه دست از اين كار بكشد هرچند برادر تنی او باشد.

۲- مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا ﴾(مائده ۳۲).

«همانا هر كس شخص را بدون قصاص و يا بی آنكه در زمين فتنه و فسادی بر پا كند بكشد مانند آن است كه تمام مردم را كشته است».

۳- وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا ﴾(نساء ۹۳).

«و هر كس عمداً مؤمنى را بكشد كيفرش دوزخ است كه در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم مى گيرد و لعنتش مى‏ كند و عذابى بزرگ برايش آماده ساخته است».

۴- لَا تَرْجِعُوا بَعْدِي كُفَّارًا يَضْرِبُ بَعْضُكُمْ رِقَابَ بَعْضٍ.(مُتَّفَقٌ عليهِ).

بعد از من به كفر برنگرديد و همديگر را نكشيد.

۵- أوَّلُ ما يُقْضَى بَيْنَ النَّاسِ في الدِّماءِ.(مُتَّفَقٌ عليهِ).

ازنخستين چيزی كه در ميان مردم روز قيامت مورد بررسی و فيصله قرار ميگيرد موضوع خونها است.

۶- كُلُّ ذَنْبٍ عَسَى الله أَنْ يَغْفِرَهُ إلا الرَّجُلَ يَمُوتُ مُشْرِكاً أَوْ يَقْتُل مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً.(ابوداود).

الله تعالی همه گناهان را می آمرزد مگر كسی را كه در حالت شرك فوت كند يا يك نفر مسلمان (بی گناه) را دانسته بكشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 1 =