دل مرنجان، حتی دل دیوانه ای!

0 13,881

👈 ﴿دِل مَرَنجان، حتی دل دیوانه ای﴾:

شکستنِ دلِ انسان و ناراحت کردن او از گناهانیست که عواقب بدی دارد، و باید خیلی سریع از آن توبه کرد و در این مورد فقط پشیمان شدن و طلب آمرزش از الله سبحانه و تعالی کافی نیست، بلکه باید به نحوی دل آن فرد را به دست آورد و او را از خود راضی و خشنود نمود و با عذرخواهی و جبران کردن به وسیله ی احسان و یا هدیه ای و یا کلمات دلنشینی،اندوه و گرفتگی را از آن فرد برطرف نمود.

💔 – چون دل شکستن آثار بدی به دنبال دارد و در اعمال و زندگی و آسایش تأثیرِ منفی دارد، و اگر جبران نشود، علاوه بر ناخشنودی الهی، عذاب اخروی را در پی دارد.

💔 – آنگاه که غرور کسی را زیر پا میکنی، بنده ای را نادیده می انگاری،کاخِ آرزوهای او را ویران میکنی، شمع امیدش را خاموش میکنی، حتی گوشَت را می بندی تا صدای خُرد شدنِ غرورش را نشنوی!

💔 – آنگاه که در مقابل الله سبحانه و تعالی ایستاده ای، بنده اش را نادیده می گیری، می خواهم بدانم، دستانت را بسوی کدام آسمان دراز میکنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

💔 – چگونه دعایت را خالقِ آن دلی را که رنجانده و شکسته ای اجابت کند؟

💔 – نه نیمه شب ها برای تهجد برخیز و نه هم خودت را اینقدر خم و راست کن. برو و آن قلبِ شکسته را اعمار کن. آن وقت دعایت بدرگاه خالقِ آن قلبِ شکسته مقبول و منظور خواهد شد، و دستانت را او تعالی خالی بر نمیگرداند.

احمـــد ﴿عــــارفی﴾

❤ عزیزان و سروران گرانقدر:

مدت مدیدیست که تعداد دوستان به پنج هزار رسیده، قادر به حضور پر رنگِ شما در لست نیستم. شما میتوانید، با فشار دادن گزینه ی Follow از طریق پروفایلم مضامین مرا تعقیب نموده، از نظریات نیک تان مستفیدم سازید:

https://www.facebook.com/A.J.Arefy

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + سه =