فتنه های آخر زمان

بخش سیزدهم

0 80,206

اعمال و افعال ما و فتنه های آخرزمان

﴿بخش سیزدهم﴾

✪﴿ظهور فتنه ها و بروز حوادث﴾:✪

★ به ادامه ی گسترش فتنه هائی که رسول کریم صلی الله علیه وسلم دراحادیث مبارک به امت خبر داده اند، فتنه ی دیگری که دامنگیر امت شد و تا روز قیامت جریان خواهد داشت ﴿پیروی و تقلید از عادات امت‌های گذشته﴾ است.

۸- ✪﴿ تقلید و پیروی از عادات امت‌های گذشته﴾:✪ 

★ یکی از فتنه‌ های خطیر دیگر که رسول کریم صلی الله علیه وسلم امت را در مورد هشدار داده است، تقلید و پیروی از سنت‌های یهود ونصاری است.

برخی از مسلمانان از کفار پیروی می‌کنند و خودشانرا به شکل آنان در می‌آورند. به رفتارشان معجب شده و متخلق به اخلاق شان می‌شوند. اعیاد و برنامه های دینی شان را بزرگداشت و پیروی نموده، همانند سوسمار، در هر سوراخی میروند، عقب شان میروند. این مصداق گفتار رسول کریم صلی الله علیه وسلم است که فرمودند:

«قیامت نمی‌آید مگر اینکه امت من از امت‌های قبل از خود مو به مو پیروی می‌کند» گفته شد مانند فارس و روم فرمودند: «غیر از آنان کس دیگری نیست» (۱)

ابوسعید می‌گوید: گفتیم ای پیامبر (صلی الله علیه وسلم)منظور یهود و نصاری است؟ ایشان فرمودند: «پس کی؟»(۲)

ابن بطال  می‌گوید: (۳)

«پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) اعلام کرده است امتش مانند امت‌های پیشین از امور محدثه، نو آوری ها در دین و عبادات، بدعت و اهواء پیروی می‌کند و در احادیث فراوانی آمده است آخرین نسل انسان بدترین هستند و قیامت جز بر بدترین مردم جاری نمی‌شود و دین تنها نزد افراد خاصی باقی می‌ماند» (۴)

★ ابن حجر رحمه الله می‌گوید: «بیشتر آنچه پیامبر (صلی الله علیه وسلم) ما را از آن برحذر داشته واقع شده و بقیه بعداً اتفاق می‌افتند» (۵)

امروز در غرب و شرق اغلب مسلمانان خود را به شکل کفار درمی‌آوردند، مردان در گوشهای شان گوشواره و در بدن شان خالکوبی (تتو) میکنند، مانند زنان یهود و نصارای بر جلد شان (میک اپ) و [لب سیرین) میزنند، ابرو های شان را میچینند، بدن های شان را نمایان و به آن فخر فروشی نموده، زنان ما نیز شبیه زنان شان گشته‌اند.

حتى بعضی ها بنام سیکولار، مدرنیته، دموکراسی، اسلام نوین، نو اندیشی دینی، حرام ها را حلال دانسته، از اسلام خارج شده و معتقدند که پیشرفت و ترقی در مسلمانان ایجاد نمی‌شود جز با ترک کتاب الله تعالی و سنت پیامبرش صلی الله علیه وسلم. 

★ کسی که اسلام صحیح را شناخته باشد به دوری مسلمانان در قرون اخیر از تعالیم اسلامی و انحراف عقدیتی آگاه است.

اما، نزد بعضی از مسلمانان جز نامی از اسلام به جای نمانده است، آنان قوانین کفار را پیاده کرده و از شریعت اسلام دور شده‌اند و رساترین عبارت در توصیف مسلمانان در این راستا همان کلام پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم است که می‌فرماید:

«وجب به وجب و گام به گام (از کفار پیروی می‌کنید) حتى اگر آنان به سوراخ سوسمار بروند شما نیز به دنبال آنان می‌روید» (۶)

نووی رحمه الله می‌گوید:

«منظور از عبارت شبر، ذراع، جحرالضب، تقلید کامل از آنان در معاصی و منکرات است نه در کفر، تحقق این حدیث یکی از معجزات پیامبر صلی الله علیه وسلم است»

امروزه می بینیم که تقلید از کفار بجائی کشیده که دختران و پسران جوان با بی حیائی تام در خیابانها برای بزرگداشت از روز والنتیان کشیش عیسوی، ارتباطات نامشروع را حلالیت میبخشند، اعیاد کفار را گرامی و محترم دانسته، به امور اسلامی خورده گرفته، کتاب و سنت را استهزاء میکنند، عالمان دین را در بند و غل و زنجیر کرده، فحاشان و قماشان را ارج میگذارند، قوانین شریعت را ملغی نموده، با قوانین ناقص ساخته ی بشر حکومت داری میکنند، بی حیائی را ترویج و دین پروری را قدغن میکنند.

اینها همه، داخل شدن در همان سوراخی است که برای تقلید و خوش ساخان باداران انسی و شیطانی شان، همانند سوسمار، آنها را تعقیب میکند.

و این معجزه ی کلام رسول کریم صلی الله علیه وسلم است که تحقق یافته است و انسانهای بی پروا با هوای نفس و خود خواهی شان، وجب به وجب بشریت را بسوی آخر زمان نزدیک ساخته، برای ظهور دجال زمینه سازی میکنند.

بر علاوه، فتنه‌ها محدودیت ندارند، فتنه ی زنان، فتنه ی مال، حب شهوات، حب ریاست، قدرت و شهرت، تعصب و خودخواهی، همه فتنه‌هایی هستند که انسان را هلاک می‌گردانند و به مراتبِ پَستِ حیوانی می‌رسانند.

بار الها!

از فتنه های ظاهر و باطن، آشکار و نهان به تو پناه می بریم. هدایت مان کن که سخت محتاج توفیق هدایت تو هستیم!

اللهم ربنا آمین یا رب العلمین!

احمـــد (عــــارفی)

ادامـــه دارد….

✪منابع و مأخذ:✪

۱- «لا تقوم الساعة حتى تأخذ أمتي بأخذ القرون قبلها شبراً بشبر وذراعاً بذراع» «صحیح بخاری» کتاب الاعتصام بالکتاب و السنة، باب: قول النبی ج : «لتتبعن سنن من كان قبلم» (۱۳/۳۰۰ – با شرح فتح الباری).

۲- «صحیح بخاری» (۱۳/۳۰۰ – با شرح فتح الباری) و «صحیح مسلم» کتاب العلم، باب الالدّ الخصم، (۱۶/۲۱۹ – ۲۲۰ – با شرح نووی)

۳- او ابوالحسن علی بن خلف بن عبدالملک بن بطال قرطبی است او شرحی بر «صحیح بخاری» نوشته است. در صفر سال (۴۴۹ ه‍‌) وفات یافت.
«شذرات الذهب» (۳/۲۸۳) و «الاعلام» (۴/۲۸۵) زرکلی

۴- «فتح الباری» (۱۳/۳۰۱ – با شرح فتح الباری»

۵- «فتح الباری» (۱۳/۳۰۱ – با شرح فتح الباری).

۶- ۶- «شبراً بشبر، وذراعاً بذراع، حتى لو دخلوا جحر ضب تبعتموهم» «صحیح بخاری» (۱۳/۳۰۰ – با شرح فتح الباری).

۷- «شرح نووی بر صحیح مسلم» (۱۶/۲۱۹ – ۲۲۰).
——————-
👈 ﴿لینک های دروس و مضامین تحریری، تصویری و صوتی شبکه های ﴿آیا میدانستید﴾ و ﴿دعوتگر﴾:

★برای فراگیری دروس روزمره از کانال وتس اپ به این لینک بپیوندید و روزانه دروس را در گوشی تان دریافت کنید:

https://chat.whatsapp.com/A3AhfmOi2HbGGxBsLDeZq6
———————
★ برای مطالعه ی مضامین کوتاه و مؤجز تصویری بالای لینک صفحه ی شخصی بنده در فیسبوک کلیک نموده، مضامین را تعقیب و ترویج کنید:

https://www.facebook.com/A.J.Arify/
———————-
★  برای مشاهده ی کلیپ های علمی، ساینسی، دینی و تعلیمی شبکه ی (آیا میدانستید؟) که اخیراً بنام دعوتگر نیز آن را در ویب سایت جهانی ثبت نموده ایم به کانال یوتیوب بپیوندید:

youtube.com/c/dawatgar
———————–
★ برای عضویت در کانال تیلگرام بالای این لینک کلیک نموده، به کانال ما بپیوندید:
t.me/ayamey
———————-
★جهت ارتقای سطح علم و دانش تان به صفحه ی فیسبوک (آیا میدانستید؟) که بنام (دعوتگر) نیز یاد میشود بالای این لینک کلیک نموده، عضو شوید:
fb.com/1dawatgar
———————-
★برای مطالعه ی مضامین بی نهایت مهم به سایت جهانی (دعوتگر) مراجعه نموده، موضوعات را با دیگران شریک سازید:

www.dawatgar.com
———————–
★ آیا مصروف هستید؟ وقت برای مطالعه ندارید؟ پس در اینصورت دروس صوتی را تعقیب کنید.

👈 لینک کانال سوند کلود SOUNDCLOUD برای فراگیری دروس صوتی تعلیمی، وعظ و خطابه ها، دکلمه ها و سیرت النبی صلی الله علیه وسلم:


———————–
★ چگونه خود مان و اطفال و خانواده ی مان را در مقابل شیاطین، سحر، جادو، زخم چشم و امراضی که از این موارد به انسان سرایت میکند، وقایه کنیم؟

👈 برای عضویت در کانال تیلگرام (الرقیة الشرعیة من الکتاب والسنة) به لینک زیر مراجعه نموده عضویت کانال تیلگرام را حاصل کنید:

http://T.me/Ruqeyah
————————
★ برای مطالعه و دانلود احادیث زیبا و ارشمند رسول کریم صلی الله علیه وسلم، سخنان ارزشمندِ سلف، موعظه های طلائی، که بصورت تصویری باکیفیت عالی طرح و دیزاین شده، عضو کانال Pintrest دعوتگر شوید و به علم تان بیافزائید، دانلود، باز نشر و ترویج کنید:
https://pin.it/6ohsmtrluxq2tt

جزاکم الله خیرا!

مخلص شما احمد ﴿عارفی﴾


…….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 4 =