یگانه راه خلاصی از ویروس کرونا

صفحه ای از تاریخ

0 30,869

👈 آیا میدانستید؟

﴿صفحه ای از تاریخ﴾:

﴿بخش ۱۱۳﴾:

در این جای شکی نیست که در طول تاریخ امراض مختلفی از قبیل طاعون، وباء، جذام، برص و بقیه بشر را بگونه ای تهدید کرده هشدار هائی داده است.

👈 در چنین حالاتی، تاریخ به می می آموزاند که:

هر آن چیزی که باعث شیوع امراض فراگیر میشود، نزد الله سبحانه و تعالی ناپسند، پلید، زشت و از جمله ی گناهان بزرگی است که باعث غضب و قهر او تعالی شده، بشر را بگونه ای متوجه اعمال شان می سازد.

ابن کثیر رحمه الله در کتاب تاریخش (البدایه والنهایه) علت برداشتن طاعون و نجات مردم را از تهدید این بیماری چنین بیان میکند:

★ در ۴۷۸ هجری طاعون در سعودی ،‌ شام وعراق شیوع شد، به حدی که حیوانات خانگی و حتی حیوانات وحشی درکوه ها نیز هلاک شدند ؛ و ‌چنان باد تند وسیاه وزید که تمام درختان را از ریشه قطع نمود!

★ خلیفه وحاکم وقت امر نمود تا علما به شکل قطعی امر به معروف ونهی از منکر نمایند و آلات موسیقی و ساز وسرود ازبین برده شود.

بعد از عملی کردن این امر خلیفه، مرض از بین رفت و دوباره به حالت اولی برگشتند. (ابن کثیر در البدایه والنهایه٩٣/‌١٦)

امید است این صفحه ی تاریخ پند بزرگی به بشر باشد تا بتوانند با کنار گذاشتن این حرام هائی که مردم آن را حلال قلمداد کرده اند، ویروس کرونا (وباء) را از خود و جامعه دور کنند.

عزیزان گرانقدر!

لطفاً این مبحث (صفحه ای از تاریخ) را مطالعه نموده، محتویات آن را با عزیزان تان شریک سازید تا همه در روشنی حقایق و عقاید راستین، صراط المستقیم را برگزینند تا موجب جلب رحمت بی پایان الله تعالی شده، جامعه را بسوی صلاح و فلاح سوق دهند.

جزاکم الله خیرا!

احمـــد (عـــارفی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =