اتحاد و اتفاق، داروی دردهای ملت

بخش چهاردهم

0 49,668
آیا میدانستید؟
اتحاد و اتفاق، داروی دردهای ملت!
﴿بخش چهاردهم﴾:

 

کشورِ مجروح و ویران ما در  شرایط سخت وبحرانی وخطر ناکی قرارداشته، در یائی از خون مسلمانان بیگناه به هر طرف روان است.

دشمنان اسلام  هر روز سناریوی تازه ای برای کشور های اسلامی درست میکنند ، واین کشور ها واتباع ممالک اسلامی را تباه وویران می نمایند.

هواداران تنظیم های جهادی باید بدانند که آبرو وعزت شان وحتی بقای شان در اتحاد و وحدت بوده وگذشته را بیاد داشته باشند  که ملت افغانستان  با اتحاد ووحدت وکار دسته جمعی احزاب جهادی جام پیروزی را در برابر اشغالگران سر کشید وبساط ننگین رژیم کودتای ثور ونوکران روس را در هم پیچید

وباز با اختلاف وجنگ وبرادر کشی وخود خواهی وتعصب وحماقت  وبلند کردن شعار جاهلیت ودست اندازی های خارجی ها بود که الله سبحانه و تعالی نعمت بزرگ پیروزی وامنیت را از آنها سلب کرده وآنهار در نزد مسلمانان جهان وحتی دشمنان اسلام خوار وذلیل ساخت.

آیا خالق یکتا و مهربان نفرموده است که:

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصلِحُوا بَینَ أَخَوَیْکم وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکمْ تُرْحَمُونَ (حجرات آیه ۱۰)

مومنان با هم برادرند. میان برادرانتان مصالحه کنید. و از خداوند هراس داشته باشید، به این امید که مورد رحمت قرار گیرید.

بنأً هر کسیکه داد از اسلام و مسلمانیت میزند اما مملؤ از عقده و کینه میباشد در مقابل مسلمان دیگر، آن فرد خود را در ایمان آوردن به الله تعالی گول زده است.

از چندی بدین طرف  تبلیغات بسیار زننده وضد اسلامی وضد اخلاقی بر ضد ملیتهای پشتون وتاجیک وازبک وهزاره جریان داشته وحتی با پخش پوستر های دروغین احزاب رقیب اسلامی ورهبران جهاد را متهم بحمایت از جریان ترورهای که در کابل انجام شده است می نمایند این اعمال غیر اسلامی وضد اخلاقی وضد انسانی است.

مجاهدین مانند دوران جهاد ودوران اشغال افغانستان توسط روسها می بایست همه با هم باشند ومسئله قوم وزبان را  کنار بگذارند.

این آیه ی مبارکه چی زیبا، محبت و اخوت برادر تاجک و پشتون، ازبک و ترکمن، هزاره و پشه ئی را برای نابود کردن دشمن واحد و خونخوار را بمظاهره میکشد:

واذْکُرُوا نِعْمَت اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّف بَینَ قُلُوبِکُمْ فَأَصبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ ( آل عمران آیه ۱۰۳)

نعمت خداوند را بر خود بیاد بیاورید، آنگاه که دشمن یکدیگربودید و او میان دلهای شما الفت ایجاد کرد و با این نعمت او برادر یکدیگر شدید.

آخر این همه کینه و بغض برای چی عزیز من؟

آیا نشنیده ای که رسول کریم صلی الله علیه و سلم میفرماید:

﴿روزهای شنبه و پنجشنبه درهای بهشت باز می شوند، و همه کسانی که برای خداوند شریک قایل نشده اند، مورد عفوقرار می گیرند. بغیر از کسی که بین او و برادرش کینه و دشمنی وجود داشته باشد.

گفته می شود: این دو را تا زمانی که با هم آشتی ننموده اند نگاه دارید، این دو را تا زمانی که با هم آشتی ننموده اند، نگاه دارید﴾ (رواه مسلم)

مسلمان برای وصل شدن ووصل کردن قلم میزند واز فصل شدن وفصل کردن پرهیز میکند. کشور بخاک و خون افتاده ی مان به قحط الرجال مواجه نیست تا عناصر شرر انداز ونوکران اجنبی سخنگویان این دیار غیور و مجاهد پرور باشد.

تنها عناصر سالم العقیده ودارای اخلاق وادب ودر عین حال دلسوز برای کشور واتحاد بایستی حق سخنوری و سخنگوئی از جانب پاکبازان را داشته باشد، نه هر لجن، کمونست، خون آشام، سیکولار، دین ستیز و نوکر شرق و غرب بیاید و از جانب یک تنظیم سخن بزند.

بعضی از افراد خبیث و بوالهوس که با اسلام بلدیت ندارند،بر ضد یک ملیت دیگر شعار میدهند.

گاهی بر پشتون ورهبران پشتون توهین روا میدارند وگاهی بر تاجک وازبک وهزاره، ورهبران شان اهانت نموده وبرای شان اخطار می دهند که از افغانستان خارج شوند.

این گروه خبیث، دشمنان اصلی اسلام ودشمنان اصلی ملت افغانستان ووحدت ملی ما هستند. این شعار ها، همه ازروی دشمنی با ملت افغانستان ودشمنی با اسلام است، آنانیکه سعی میکنند تا مسئله ی افغانستان را قومی وزبانی بسازند، باید این را بدانند که افغانستان کشور اسلامی است وبغیر از اسلام هیچ وسیله ی دیگری نمیتواند این ملت کثیر الاقوام وکثیر الالسنه را متحد سازد وسر وسامان دهد.

اهداف مشروع ملت که داد خواهی وعدالت است با این شعارهای جاهلیت قومی وزبانی وسمتی وحتی حزبی همه ضرب صفر میشود. پس ای برادر بدان که گرایشات قومی، سمتی، لسانی، نژادی اینها گرایشات شیطانی است نه رحمانی.

و هر کس دیگران را بر محور قوم، لسان، سمت و حتی ملت فرا خواند بدانید اینها بندگان شیطان اند نه رحمان چون در قاموس مسلمان تعصب به هیچ عنوان جا ندارد.

در آئین یگانه و بی مانندِ اسلام عزیز هیچ قومی اکثریت نیست وهیج قومی برادر بزرگتر نیست وهیچ قومی وزبانی بر دیگری ترجیح ندارد، بلکه معیار نزد الله سبحانه و تعالی، فقط و فقط (تقوی) است و بس.

رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است:

﴿پس از من راه کفر را دوباره در پیش نگیرید، طوری که برخی از شما گردن برخی دیگر را بزنند﴾. (رواه الشیخان)

بنا هر کسی که تحت هر شعار باطل سنگر گیری نماید علیه برادران مسلمان خویش بداند بحکم پروردگار و رسول کریم صلی الله علیه وسلم ملعون شده است.

و هر مسلمانیکه علیه متعصبین و قومگرایان قدعلم نکند بداند فردا نزد پروردگار جواب دادنی است.

هیچ عالم دین و دانشمند و قلم بدستی حق ندارد جانبِ حق و الله تعالی را رها کند، و از یک گروه خاصی، با تعصبِ نژاد پرستانه، جانب داری کند.

شیطان اولین نژاد پرست و بانی تعصب بود، و انسانی که از شیطان پیروی میکند، خودش، همانا شیطان و ملعون است.

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

احمــد ﴿عــــارفی﴾

پنجشنبه ، شانزدهم ذی الحجه ۱۴۳۸

شانزدهم سنبله ۱۳۹۶

هفتم اگست ۲۰۱۷

https://www.facebook.com/meydanestid

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =