جنگ فکری و خطرات منافقین در جامعه

بخش نهم

0 35,035

﴿جنگ فکری و خطرات منافقین در جامعه﴾

﴿بخش نهم﴾:

👈 ﴿بت های جامعه و قتل جوانان﴾:

هر جامعه بُتی دارد که مردم دور و بر آن میگردند و در نبودِ علم و خِرَد، عزیزان خود را قربانی این بت ها میکنند.

پدران و مادرانی داریم که پسران و دختران جوان شان را در خدمت این بت ها که ساخته ی طراحان جنگ فکی است، میگذارند، درست همانند داستان این زن که از صفحات تاریخ خدمت شما عزیزان آن را نقل میکنم:

پسر بچه ای نزد استادی رفت و گفت:

“مادرم قصد دارد برای راضی ساختن خدای معبد و به خاطر محبتی که به کاهن معبد دارد، خواهر کوچکم را قربانی کند. لطفا خواهر بی گناهم را نجات دهید.”

استاد سراسیمه به سراغ زن رفت و با حیرت دید که زن دست و پای دخترخردسالش را بسته و در مقابل در معبد قصد دارد با چاقو سر دختر را ببرد.

جمعیت زیادی زن بخت برگشته را دوره کرده بودند و کاهن معبد نیز با غرور وخونسردی روی سنگ بزرگی کنار در معبد نشسته و شاهد ماجرا بود.

استاد به سراغ زن رفت و دید که زن به شدت دخترش را دوست دارد و چندین بار او را درآغوش می گیرد و می بوسد.

اما در عین حال می خواهد کودکش را بکشد، تا بت اعظم معبد او را ببخشد و برکت و فراوانی را به زندگی او ارزانی دارد.

استاد از زن پرسید که چرا دخترش را قربانی می کند. زن پاسخ داد که کاهن معبد گفته است که باید عزیزترین پاره وجود خود را قربانی کند، تا بت اعظم او را ببخشد و به زندگی اش برکت جاودانه ارزانی دارد.

استاد تبسمی کرد و گفت:

“اما این دختر که عزیزترین بخش وجود تو نیست. چون تصمیم به هلا کش گرفته ای. عزیزترین بخش زندگی تو همین کاهن معبد است که به خاطر حرف او تصمیم گرفته ای دختر نازنین ات را بکُشی.

بت اعظم که احمق نیست. او به تو گفته است که باید عزیزترین بخش زندگی ات را از بین ببری و اگر تو اشتباهی به جای کاهن دخترت را قربانی کنی، هیچ اتفاقی نمی افتد و شاید به خاطر سرپیچی از دستور بت اعظم بلا و بدبختی هم گریبانت را بگیرد!”

زن لحظه ای مکث کرد. دست و پای دخترک را باز کرد. او را در آغوش گرفت و آنگاه در حالی که چاقو را محکم در دست گرفته بود، به سمت پله سنگی معبد دوید. اما هیچ اثری از کاهن معبد نبود!

می گویند از آن روز به بعد دیگر کسی کاهن معبد را در آن اطراف ندید!!

هیچ چیز ویرانگرتر از این نیست كه متوجه شویم كسی كه به آن اعتماد داشته ایم، عمری فریب مان داده است.

امروزه می بینیم که نسل جوان بدست پدران و مادران شان برای گرایش و محبت جنون آمیز به باطل به قتل میرسد. جز این نیست که در جبهاتِ باطلِ گرم عزیزان مان بمیرند، بلکه جبهات جنگ های فکری و خانمانسوز، بد تر از جبهات جنگ گرم است.

جنگ های وحشتناک فکری رائج آنقدر مدهش و هلاک کننده است که کمتر کارشناسی در زمینه داریم که مردم را متوجه این مار آستین کرده باشد.

مردم را در جهل دینی، و دنیای هوای و هوس نگهمیدارند تا آهسته آهسته، جامعه بسوی بی دینی و الحاد سوق داده شود و آنقدر در مقابل این بت ها در دلهای شان تخم محبت را غرص میکنند که دیگر مجال پذیرش حق درقلب های شان نمی ماند.

در جهان تنها یک فضیلت وجود دارد و آن فضیلتِ آگاهی‌ و خرد دینی است، و تنها یک گناه بزرگی که باعث از بین رفتن نسل ها میشود وجود دارد،  و آن جهل و نادانی دینی است.

احمـــد (عــــارفی)

👈 از لینک های ما بیشتر مطالعه کنید و بیاموزید:

𖦸 t.me/AJARIFI
𖦸 t.me/ayamey
𖦸 fb.com/1dawatgar
𖦸 www.dawatgar.com
𖦸 youtube.com/c/dawatgar
𖦸 soundcloud.com/dawatgar

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − یک =