جنگ فکری و خطرات منافقین در جامعه

بخش هشتم

0 19,473
آیا میدانستید؟
﴿جنگ فکری و خطرات منافقین در جامعه﴾:
﴿بخش هشتم﴾:

 

👈 ﴿هلاک شدگان﴾:

مسلمان بی هدف، حامل و برده ی  اهداف طاغوت است. چون، عقیده وباوری را که خالقش برایش تجویز نموده، انکار کرده است.

عبدالله بن سبأ یهودی در مقابل سیدنا علی رضی الله عنه ایستاد و برایش خطاب کرد: انت هو (تو خدائی) و خوارج برایش خطاب نمودند: (تو کافری).

آن یکی اهداف طاغوت را میخواست میان امت ترویج کند، و دومی اهدافی را که (قرآن و سنت) برای امت تجویز کرده بود، کنار گذاشته، با (اهداف سلیقوی و تلبیسی) شان سبب ایجاد فتنه میان امت شدند.

این دو پدیده، امروز در جوامع اسلامی بصورت دیگری، ولی بر اساس همان دو طرح بر امت سایه ی شومش را چنان پهن افگنده است، که طرح بیرون رفت از فتنه های معاصر را برای دعوتگران و علمای دلسوز در جوامع اسلامی به چالش کشیده است.

طواغیت با استفاده از ترویج فحشأ و شهوات میان جوانان، اهداف شوم شان را بر آنان تحمیل میکند.

امروزه، جوانان در جامعه ی ما اهداف و عقاید خاصی را که کتاب و سنت بر آن اشاره میکند، کنار گذاشته، حاملِ شکل گیری و برآورده ساختنِ اهداف طواغیت که در بر گیرنده ی ﴿پرده دری، بی حیائی، بی حجابی و حجاب ستیزی،فحاشی، دین گریزی، دین ستیزی، سیکولاریزم، و… ﴾ هزاران هدف شوم دیگر است، میباشند.

حاملینِ اهدافِ طواغیت بدون اخذ حق الزحمه و معاش، چنان با دل و جان، اهداف شومِ باداران شان را در زمین های جنگ زده و خونین رنگ شان بذر میکنند، که دهقانانِ سنتی روستائی به صداقتِ ایشان به طواغیتِ غاصب، حسد میکنند.

ای کاش، برای اسلام و دین مقدس و پاکیزه ی خویش چنین صادق بودیم،  و با اهدافِ روشن در کتاب مبین، سنگِ تهدابِ جامعه ی هدفمندی را بنا نهاده، با بنیاد چهار ﴿اصل اساسی پیروزی﴾ که قرآن کریم بدان اشاره میکند، امت را از این فتنه و مصیبت بزرگ نجات دهیم.

قرآن، پیروزی مسلمانان، و راه بیرون رفت از تحمیلِ اهدافِ غیر، و مقابله با این ترفندِ خطیرِ جنگ فکری طواغیت را در چهار مورد به امت پیشکش میکند:

۱. ﴿اطاعت از الله تعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم﴾:

فرمانبرداری از الله سبحانه و تعالی، و رسول کریم صلی الله علیه وسلم، و ترک گناهان، و زشتی هائی که قرآن از آنها منع کرده.

وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ (نسأ ۵۹)

از الله تعالی و رسولؐ اطاعت کنید.

در حالیکه اکثریت ما اطاعت از او تعالی ورسولش صلی الله علیه و آله وسلم را کنار گذاشته، به حمل و نقل اهداف طاغوت چنگ زده ایم، چگونه امید پیروزی و فلاح را داشته باشیم؟

۲. رها نمودن کشمکش ها، اختلافات، و تعصبات جاهلی

وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ (انفال ۴)

و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید، و قدرت (و شوکت) شما از میان نرود!

۳. ﴿صبر﴾:

الله سبحانه و تعالی به بندگانش خطاب میکند:
وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ (انفال ۴۶)

و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است!

صبر بَرِشیرین دارد. اما مخلوطی از (وسوسه های نفس) و (تلبیسِ ابلیس) در فرد، بار های کسب شده ی معنوی را برباد داده، شهوات، دنیا، لهو و لعب را جاگزینش میکند، و این حقیقت را در جامعه بخوبی مشاهده میکنیم که چگونه حاصلات جهاد را با (بی صبری) و آگنده شدن به دنیا و دینار، به بادِ فنا دادند و رعیت را خون ها ریختند.

۴. ﴿آماده‌سازی مادی و معنوی﴾:

مسلمان با پشتاره ی معنوی و مساعدت مادی و اقتصادی برای پیروزی اسلام آماده میشود، چنانچه او تعالی میفرماید:

وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ (انفال ۶۰)

هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید!

اما، اینجا، شهوات و فحشأ را ترویج نمودند تا معنویت را دفن کنند. چنانچه دیده میشود که اکثریت جوانان در جامعه به معنویات ارزشی قایل نیستند و مادیات، شهوات، منکرات در جبهه ی جنگ فکری حرف اول را میزند.  

اگر امت به این چهار مورد چنگ زنند و برای فراهم ساختن شرایط دست یازیدن به چهار مورد فوق جد و جهد کنند، در حقیقت سرنوشت روشنی را برای زمینه سازی اتحاد و اتفاق، و پیروزی اسلام، قلم زده اند.

احمــــد ﴿عـــارفی﴾

✧ دوشنبه ۷۶ سرطان ۱۳۹۸| ۵ ذوالقعده ۱۴۴۰
✧ MON | 08 | JULY | 2019
✧ t.me/ayamey
✧ youtube.com/c/dawatgar
✧ fb.com/meydanestid
✧ www.dawatgar.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهارده =