سحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی

بخش دهم

0 71,958

آیا میدانستید؟

﴿سلسلهٔ مضامین امراض ساری در جامعه﴾

(مرض چهارم) 

(سحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی) 

(بخش دهم)

 

در بخش قبلی دانستیم که جن ها در روز قيامت، همانند انسانها محاسبه می شوند، ولی در آن روز آنها نمیتوانند ما را ببینند، اما انسانها میتوانند آنها را، درحالیکه محشورمیشوند ببینند.

مجاهد رحمه الله در مورد اين فرموده الله تعالي، وَلَقَدْ عَلِمَتْ الْجِنَّةُ إِنَّهُمْ لَمُحْضَرُونَ «جن ها بدانند كه به تأكيد احضار مي شوند» مي گويد:

يعنی برای حساب‌ و کتاب حاضر می‌شوند.﴿صحيح البخاری باب الجن و ثوابهم و عقابهم﴾

یگانه قدرتی که جنیات را در اذیت و ابتلای انسانها دست بالا داده است، قدرت نارئی بودن و خفا ماندن آنها از چشم انسانها است. این هم به اذنِ الله سبحانه و تعالی و امتحان بندگانش است که ما را قدرت دید جنیات را ارزانی نکرده است.

جنیات، آزادانه  در اطراف و اکناف انسانها، در  خانه ها، تشناب ها و حمام ها، و حتی در بستر خواب مان، بدون اینکه توسط انسانها دیده شوند، عبور، مرور و امرار حیات دارند.

و حتی در بعضی انسانها بخاطر سحر، چشم بد، حسادت، و  نظر به بعضی دلایل دیگر، از قبیل ارتکاب گناهان، شنیدن و،علاقه،ی زیاد به موسیقی و رقص و پایکوبی مختلط با نهیات، ترک قرائت قرآن، تنبلی در عبادات، بی سیرتی و بی حجابی، برهنگی، و بی حیائی خودِ انسانها، در بدن شان جابجا شده، با افکار، عقاید و حتی بر سیستم گوارشی و صحت شان اثرات وحشتناک جانبی را جامیگذارند.

در اینجا لازم میدانم تا به بعضی از امراضی که در اثر حضور جنیات در بدن انسانها، عاید حال آنها میشود اشاره کنم تا بزود ترین فرصت توبه کرده، برای تداوی شرعی اقدام نمائیم:

اکثریت مشکلات صحی در زنان، و بعضی مشکلات روانی در مردان:

– درد های بطنی،
– درد های دوران حیض
– و دوام دوره ی حیض در زنان،
– ایجاد دانه های کوچک در رحم زنان ( Cyst )، که آهسته آهسته بزرگ شده باعث درد میشود.
– نازائی در زنان، و از بین رفتن نطفه در رحم.
– عقیم شدن مردان، کمر دردی شدید، بی میلی و بی علاقگی در معاشقه و همبستری با همسر.
– احتلام شدن مردان و جوانان (بدون اختیار) ، و حتی احتلام شدن مردان، هر شب ، پیهم،  بدون اینکه دلیلش را بدانند.
– احتلام شدن زنان در خواب،
– در زنان، احساس درد ، و پندیدگی در سینه ها و فرج، خون ریزی بدون دلیل ( علامتِ موجودیت جنِ عاشق، بنابر دلایل خاصی، در وجود زن است که در بخش های بعدی مفصلاً در مورد بحث خواهیم کرد)
– سردردی هائی مزمنی که ساینس معاصر و علم طبابت نتوانسته دلایل طبی آن را پیدا کند،
– درد های آنی در کتف (شانه)، دست ها، پاها و دیگر اعضای وجود،
– خفگان در خواب و یا sleep paralysis که مریض در خواب، بی حرکت شده، دست ها و پاهایش را حرکت داده نمیتواند، و از سخن زدن و تکلم باز میماند، و حتی آوازش خفه میشود (تسخیر مریض توسط جن)
– راه رفتن در خواب Sleep walking (موجودیت جن در جسم شخص)
– شکم دردی شدید، و نشستن در تشناب یا دستشوئی برای مدت طولانی.
– در زنان، ضعف کردن، افتادن و بیحال شدن ( دخول جن در بدن، تسخیر انسان، و مریض را بخواب واداشتن)
– تورم در مقعد، بواسیر، و آثار خون در اطراف مقعد.
– آتیزم در اطفال Autism که در اثر مس مادر در زمان حمل طفل و بعداً مس جنین توسط شیاطین، طفل را به آن مبتلأ ساخته، زندگی را بر الدین دشوار میسازد.
– گریه های طولانی در اطفال، خصوصاً در شب، حرکاتِ ناموزونِ دست ها و پا های طفل، و گرداندن سر به اینطرف و آنطرف، قی کردن، و حرکات ناموزون در مردمکِ چشم اطفال. 

و نیز بقیه امراضی را که ذکرش مقال را به درازا میکشاند جنیاتِ شریر و طفیلی که در جسم انسانها زندگی میکنند، به اذنِ الله سبحانه و تعالی، باعث شده، یگانه راه نجات از این همه، بازگشت بسوی الله تعالی، توبه ی خالصانه، دوری از گناهان، و مراجعه به یک شخص پاک نفس برای رقیه ی شرعی است.

چون جن ها ما را می بينند و ما آن ها را نمی بينيم، پيامبر اکرم صلی الله علیه وسلم راه های بسياری را برای حفاظت از اذيت و آزار آن ها به ما آموخته است مانند:

– پناه بردن به الله سبحانه و تعالی از شيطان رانده شده(أعوذ بالله من الشيطان الرجيم)،

– خواندن سوره ی فلق و ناس

– خواندن آیات استعاذه مانند استعاذه هايي كه در کلام الله سبحانه و تعالی وجود دارد:

– وَقُلْ رَبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ

(و بگو پروردگارا از وسوسه‏ هاي شيطان‌ها به تو پناه مي‏برم )

– وَأَعُوذُ بِكَ رَبِّ أَنْ يَحْضُرُون

(و پروردگارا از اين‌كه [آن‌ها] به پيش من حاضر شوند به تو پناه مي‏برم)

– گفتن بسم الله قبل از داخل خانه شدن، غذا خوردن، آب نوشيدن و جماع كردن(نزديكی نمودن با همسر) مانع از ورود جن های شریر به خانه، همراهی او با انسان در غذا خوردن، آب نوشيدن و نزديكی‌اش با او و همسرش میشود.

– هم چنين گفتن بسم الله قبل از داخل شدن به تشناب ، دستشویی و حمام، و قبل از در آوردن لباس مانع از ديدن عورت انسان توسط جن های شریر و اذيت و آزار آنها می شود، چنانچه كه پيامبر اکرم صلی الله علیه وسلم مي فرمايد:

سَتْرُ مَا بَيْنَ أَعْيُنِ الْجِنِّ وَعَوْرَاتِ بَنِي آدَمَ إِذَا دَخَلَ أَحَدُهُمْ الْخَلاءَ أَنْ يَقُولَ بِسْمِ اللَّهِ (رواه الترمذی ۵۵۱)

«آن چه كه باعث مي شود جن ها نتوانند عورت انسان را ببينند اين است كه هرگاه يكی از شما داخل دستشويی شد بسم الله بگويد».

اما، مهمتر از همه، داشتن قوت ايمان و دِين نزد انسان مانع از اذيت جن ها می شود بلكه چه بسا اگر در مقابل هم قرار گيرند صاحب ايمان بر او نصرت می يابد همان گونه كه عبدالله بن مسعودا روايت مي كند كه گفت:

«مردی از ياران محمد (صلی الله علیه وسلم) با مردی از جنيان روبرو شد خواست او را به زمين زند و مرد انسی توانست اين كار را بكند. مرد انسی به او گفت: همانا من تو را ضعيف و ناچيز می بينم مثل اين كه بازوهای تو را مانند بازوهای سگ [ضعيف و لاغر] می بينم. پس شما ای گروه جنيان يا تو در بين آن ها اين چنين [ناتوان] هستی. مرد جنی گفت: قسم به خدا من در بين آن ها ضعيف و ناتوان نيستم. اما اگر برای بار دوم مرا به زمين زنی چيزی به تو ياد میدهم كه برايت سودمند باشد. گفت: بسيار خوب. مرد جنی به او گفت: آية الكرسی را بخوان. مرد انسی گفت: بسيار خوب. مرد جنی به او گفت: تو اين آيه را در خانه نمی خوانی جز اين كه شيطان چون باد از آن خارج می شود سپس تا صبح داخل نمی گردد». (رواه الدارمی ۳۲۴۷)(۱)

علت خارج شدن باد از جنیاتِ شریر ترس آنها از عظمت این آیات قرآن است. یعنی، به حدی ترس در قلب و افکار جنیات رخنه میکند، که تحمل برداشت آن را ندارند، و نا آگاهانه، و بدون کنترول، باد از آنها خارج میشود، و فرار میکنند، و اگر جائی برای فرار نداشته باشند، با تلاوت آیات مبارکه ی قرآن دست ها، پاها و بال های آنها آتش میگیرد، و معیوب و ناتوان میشوند.

این است تفوق انسانها بر شیاطین، که ذات پاک اقدسِ الله سبحانه و تعالی با شمشیرِ بُرّانِ قرآن، مسلمان را خلیفه ی زمین ساخته، با همین قرآن او را قدرتی اعطأ کرده که هیچ مخلوق دیگری، حتی جنیات با وصف آنکه فاصله های دوری را در کمترین وقت طی میکنند، تاب مقاومت با بنده ی مؤمن را ندارد.

اما، زمانی که مسلمان نماز و عباداتش را درست ادأ نمیکند، و به گناهان آغشته است، شیاطین به سادگی او و زندگی اورا تسخیر کرده، زندگی را براو دشوار میسازند.

همانطوری که گفته آمدیم، به كافرانِ جن، شياطين اطلاق میشود. الله سبحانه و تعالی در مورد ابليس لعين می فرمايد:

إِلَّا إِبْلِيسَ كَانَ مِنَ الْجِنِّ فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ (كهف ۵۰)

﴿جز ابليس كه از جن بود و از فرمان پروردگارش سرپيچي كرد﴾.

زمانی که ملائک به امر الله سبحانه و تعالی بر زمین هجوم آوردند، جنیات را که خلیفه ی زمین بودند بخاطر فساد، قتل، و هزاران فتنه ی دیگر ، نابود کردند، ولی، ابلیس را که یک طفلی بیش نبود، به امر الله سبحانه و تعالی، با خود به عالم بالا بردند، که داستان آن در تفاسیر معتبر همچون طبری، ابن کثیر، و در تاریخ طبری و بقیه کتب تفسیر بتفصیل آمده است.

بسياری از اهل علم معتقدند كه ابلیس، پدر تمام جن ها می باشد؛ او ابتدای جن، بعد از اینکه بقیه جنیات در زمین نابود شدند،  و جنیات دیگری که بعد از آنکه به زمین رانده شد، فرزندان او می‌باشند.

اين گفته از ابن عباس، مجاهد ، قتاده، حسن بصری  و ديگران نقل شده است.(تفسير الطبري (۱/۵۰۷)، الدر المنثور (۵/۴۰۲)

اين دلايل واضح و آشكار نشان می دهد كه شيطان دارای فرزندانی است و جن‌ها، فرزندان او هستند اما اين امر چگونه ممكن است؟

در جواب باید گفت که:

این همه از انسانها پوشیده است، ما به آن علم نداريم و از جمله اموری است كه ندانستن آن ضرری به ما نمی رساند و دانستن آن نيز سودی به حال ما ندارد.

آيا ابليس داراي اختيار است؟ و براي چه بر گمراه كردن مردم حريص مي باشد؟
بعد از تفكر بسيار در باره ی شيطان، هنگامی كه او می داند كه سرانجامش جهنم است به چه منظور در انجام كارهای بد می كوشد؟
شيطان انسان را وسوسه میكند تا كارهای بد انجام دهد اما چه كسی شيطان را برای انجام اين كارهای بد وسوسه ميكند؟
آيا مگر نميداند كه به زودی جايگاهش آتش است؟
آيا او از انسان تنفر دارد؟
آيا او در انجام گناه و نيكی اختيار ندارد؟

موارد فوق را، ان شأ الله تعالی، در بخش بعدی خدمت شما عزیزان پیشکش خواهم کرد.

پس، با ما باشید و مطالعه ی بخش های بعدی را، سلسله وار از این صفحه فراموش نکنید!

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

احمـــد ﴿عـــارفی﴾

ادامـــه دارد…

سه شــنبه، چهارم صفر ۱۴۳۹

دوم عقرب ۱۳۹۶

بیست و چهارم اکتوبر ۲۰۱۷

www.facebook.com/meydanestid

و از طریق گوشی های موبایل!

m.facebook.com/meydanestid

نوت:متن حدیث فوق:

۱- لَقِيَ رَجُلٌ مِنْ أَصْحَابِ مُحَمَّدٍ رَجُلا مِنْ الْجِنِّ فَصَارَعَهُ فَصَرَعَهُ الإِنْسِيُّ فَقَالَ لَهُ الإِنْسِيُّ إِنِّي لأَرَاكَ ضَئِيلا شَخِيتًا كَأَنَّ ذُرَيِّعَتَيْكَ ذُرَيِّعَتَا كَلْبٍ فَكَذَلِكَ أَنْتُمْ مَعْشَرَ الْجِنِّ أَمْ أَنْتَ مِنْ بَيْنِهِمْ كَذَلِكَ قَالَ لا وَاللَّهِ إِنِّي مِنْهُمْ لَضَلِيعٌ وَلَكِنْ عَاوِدْنِي الثَّانِيَةَ فَإِنْ صَرَعْتَنِي عَلَّمْتُكَ شَيْئًا يَنْفَعُكَ قَالَ نَعَمْ قَالَ تَقْرَأُ : اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ..( وهي آية الكرسي )، قَالَ نَعَمْ قَالَ فَإِنَّكَ لا تَقْرَؤُهَا فِي بَيْتٍ إِلا خَرَجَ مِنْهُ الشَّيْطَانُ لَهُ خَبَجٌ كَخَبَجِ الْحِمَارِ ثُمَّ لا يَدْخُلُهُ حَتَّى يُصْبِحَ.  (رواه الدارمی ۳۲۴۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نه =