سحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی

بخش هشتم

0 74,437

آیا میدانستید؟

﴿سلسلهٔ مضامین امراض ساری در جامعه﴾

(مرض چهارم) 

(سحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی) 

(بخش هشتم)

حکمت الهی چنان اقتضا کرد تا انسان را در درد و رنج و سختی بیافریند، و دنیا را خانه ی سختی برای آزمایش انسان قرار دهد تا بدین وسیله گناهان مؤمنان را بپوشاند ومقام شان را بالا ببرد وعذابی برای کافران و مایه ی بیداری برای تمام انسانها باشد، تا به دنیا اعتماد ننمایند و بدان دل نبندند، بلکه نسبت به آن سرای دیگر آگاهی یابند و تشویق بشوند که اهل آن زنده اند و هیچگاه نمیمیرند و سالم و تندرستند و هرگز مریض نمیشوند، جوان هستند وهرگز پیر نمیگردند، سعاتمند هستند و هرگز دچار مشکلات نمیشوند.

از جمله آزمون ها، ابتلائاتی که بعضی مردم به آن دچار میشوند، سحر وچشم زخم هستند وهر دو از طریق شرع و تجربه ثابت و اخیراً این دو بیماری شایع شده است و کسانی که ازآنها شکایت میکنند، زیاد شده اند.

اگر فرد مسلمان در کتابِ الله سبحانه و تعالی، قرآن کریم، و سنت رسول کریم صلی الله علیه وسلم تفکر و تدبر کند، سبب ناخوشی و راه علاج آن را خواهد یافت. الله سبحانه و تعالی میفرماید:

﴿إِنَّ ٱللَّهَ لَا يَظۡلِمُ ٱلنَّاسَ شَيۡٔٗا وَلَٰكِنَّ ٱلنَّاسَ أَنفُسَهُمۡ يَظۡلِمُونَ۴۴﴾ [یونس: ۴۴].

«خداوند به مردم ستمی نمیکند بلکه این مردم هستند که به خویشتن ستم مینمایند».

و نیز میفرماید:

﴿وَمَآ أَصَٰبَكُم مِّن مُّصِيبَةٖ فَبِمَا كَسَبَتۡ أَيۡدِيكُمۡ وَيَعۡفُواْ عَن كَثِيرٖ۳۰﴾ [الشورى: ۳۰].

«آنچه از مصائب وبلا به شما میرسد به خاطر کارهایی است که خود کرده اید. تازه خداوند از بسیاری (از کارهای شما) گذشت میکند که شما از آنها توبه نموده اید ویا با کارهای نیک آنها را از نامه اعمال زدوده اید».

بنابر این گناهان ما عامل مبتلا شدن ما هستند که یکی از جمله ی آن عوامل عبارت از ضعفِ توحیدِ الهی در قلبها است. شرک در اشکال معینی محدود نمیشود، بعضی مردم وجودشان را از بعضی اعمال شرک آمیز پاک وسالم میدانند، گمان میکنند که توحیدشان کامل است وخود را از شرک اکبر و اصغر پاک میدانند.

شرک اکبر، صَرفِ هر نوع عبادت غیرِ الله تعالی است.

بطور مثال باز کردنِ بخت، و یا بسته کردن و یا بسته شدن بخت توسط یک ملای دجال صفت و تعویذ گر و طومار گر، و یا نزد یک فالبین زانو زدن و در مورد غیب از او پرسیدن، و یا پای یک قبر نشستن و از مرده چیزی خواستن، و یا از یک ساحر و جادوگر طلب کمک و استعانت کردن در ایجاد محبت بین دو نفر و یا ایجاد نفرت میان دو انسان، اینها همه، صرفِ عبادت به غیرِ الله سبحانه و تعالی، و شرکِ اکبر است.

اما، متأسفانه اکثریت مادران، و زنان پیر، چون از قدیم الایام به این مشغولیتِ پلید آغشته بوده اند، دخترکان خوردسن را نیز باخود نزد این دجالان برده، در اذهان آنها، این عمل پلید را که به کفر می انجامد، یک عمل نیک و قبول شده در جامعه، حک کرده اند.

همه روزه، هزاران دختر جوان از طریق صفحه، داستان های زندگی شان را که مملؤ ٔاز شرک و مراجعه با ساحران و دجالان بوده است، نقل میکنند، و میخواهند بخت شان باز شود و…امثال این، صد ها آرزو و امید نامشروع و نامعقول دارند.

خواهر مسلمان!

در اسلام چیزی بنام بخت باز کردن و یا بسته کردن نداریم و هرگز چنین چیزی نداشته ایم؛ بلکه، این همه اوهام وقصه های مفت و جعل کاری ملاگک های شیطان صفت و نمایندگان شیاطین است که بنام ملا دین مردم را از ایشان ربوده اند، و آنها را به شرک کشانده اند.

﴿شرحِ این موضوع را مفصل، در بخش های بعدی، با راه های علاج سحر و جادو خدمت شما عزیزان پیشکش میکنم، پس، صبور باشید و نخست از همه، مقدماتِ تنویری و عقیدتی را مطالعه کنید﴾.

به همین شکل،  توکل کردن بر غیرِ الله تعالی، و اعتماد کردن بر غیرِ الله تعالی چنان اعتمادی که بر الله سبحانه و تعالی اعتماد میشود و اعتقاد به اینکه این نفع و ضرر از جانب غیرِ الله سبحانه و تعالی نیز شرک است.

شما منحیث یک مسلمان به خالق مهربان و یکتا توکل، اعتماد و اعتقاد نمیکنید، و میروید بالای یک هندوی بت پرست، یک ملای کافرِ مشرک و زندیق که خودش برای شیاطین و سرکرده ی جنیاتِ شریر سجده میکند، تا یک جنِ پلید را برای کار شما بگمارد، اعتماد میکنید، و توکلِ تان بر جنیاتِ خبیث و خبیثه و این ملاگک های کثیف و پلید، آنقدر مستحکم است، که صدفیصد همه چیز را از او میدانید، نه از الله سبحانه و تعالی.

این توکل، اعتماد، و اعتقاد نیز شرک اکبر است، و در حقیقت ایمان شما را شیاطین با این عمل پلید تان، از شما ربوده اند.

و همچنین اگر کسی چیزی را دوست داشته باشد، چنان که میبایستی الله سبحانه و تعالی را دوست داشته باشد، چنین شخصی مرتکب شرک شده است، چنانچه الله سبحانه و تعالی میفرماید:

﴿وَمِنَ ٱلنَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ ٱللَّهِ أَندَادٗا يُحِبُّونَهُمۡ كَحُبِّ ٱللَّهِۖ وَٱلَّذِينَ ءَامَنُوٓاْ أَشَدُّ حُبّٗا لِّلَّهِ﴾ [البقرة: ۱۶۵].

«برخی از مردم هستند که از میان غیرخدا، خداگونه هایی بر میگزینند وآنان را همچون خدادوست میدارند و کسانی که ایمان آورده اند خدا را سخت دوست میدارند (وبالاتر از هر چیز بدو عشق میورزند)».

انسانی که واجبات را ترک میکند، و در عوض، برخی از  محرمات را انجام میدهد،نماز را سبک میشمارد (در حالی که بزرگترین رکن اسلام بعد از کلمه شهادتین است)، و نماز را به نحوه ی خاصِ آن، و به کامل ترین وجه آن، ادأ نمیکند، و در ادای واجبات کوتاهی میکند، و یا کاری را که الله سبحانه و تعالی او را از انجام آن باز داشته، مرتکب شود، چنین شخصی در واقع سبب و عامل مبتلا شدن به مصائب و عقوبت های جن زندگی، و دعوت جن های شریر را برای خویش فراهم نموده است.

یعنی، دو دسته جنیات را در قلمرو وجودش و در خانه اش، آورده، او را مهمان همیشگی اش ساخته، به وسوسه ها و دستوراتش گوش فرا داده است.

و همینطور هر کس، فریضه ی الهی که بر او فرض شده است سبک بشمارد و یا مرتکب گناهی شود که الله سبحانه و تعالی او را از ارتکاب آن نهی کرده است، بدین ترتیب، بخاطر دوری از الله سبحانه و تعالی، دچار بلاها و عذاب ها، که مسبب آن خودش است، میشود.

کسانی برایم پیام میفرستند که خودشان و حتی همسران شان از ذکر الله سبحانه و تعالی غافل اند، و به جن زدگی و تشنجاتِ وهمی دچار شده اند، بعدش می آیند و راه حلِّ مشکلِ جستجو میکنند.

عزیزان من؛ وقایه برتر از تداوی، بلکه هزاران بار برتر از مداوای است.

این آیه ی قرآن را نخوانده ای که الله سبحانه و تعالی، کسانی را که از ذکر او تعالی غفلت میکنند، برای شان، چگونه، شیطانی (همان جنِ شریر و خبیث) را مقرر میکند.

﴿وَمَن يَعۡشُ عَن ذِكۡرِ ٱلرَّحۡمَٰنِ نُقَيِّضۡ لَهُۥ شَيۡطَٰنٗا فَهُوَ لَهُۥ قَرِينٞ۳۶﴾ [الزخرف: ۳۶].

«هرکس از یاد خدا غافل و روگردان شود، اهریمنی را مأمور او میسازیم و چنین اهریمنی همواره همدم وی میگردد و گمراه سرگشته اش میسازد».

(یعش) یعنی، غافل میشود، اعراض میکند، روی میگرداند، روی بر میتابد.

درسفر اخیرم به کابل، ملاحظه کردم که بسیاری از مردم از ذکرِ الله سبحانه و تعالی روی برگردانده اند و کتابش [قرآن] را رها کرده اند، خانه های شان را از ابزار و آلات لهو و لعب و غفلت پر کرده اند و وقت های خویش را با بازی و بیهودگی میگذرانند.

در هر خانه برنامه های موسیقی و کاکا آصف برای خنداندن و صدها لهو و لعب دیگر است، و کسی برای نماز وقت نمیگذارد.

لذا شیطان بر آنها سلطه پیدا کرده و آنها را به انجام گناهان برانگیخته است، و رابطه میان زوج هایی (همسران و شوهران) که باهم محبت داشته اند و صمیمیت میان دوستان را از بین برده است. برادر، بدبینِ برادر و خواهر است، و محبتِ دنیا و مال و مکنت در قلب ها لانه کرده است.

همین که خانه و قلب های شان از ذکرِ الله سبحانه و تعالی خالی شده است، شیاطین و جنیات آنها را گرفتار کرده و بر آنان چیره شده است.

قسم به ذاتِ الله سبحانه و تعالی، تعداد جنیات در کابل، بیشتر از تعداد انسانها شده، در خانه ها و جسم های شان، طفیلی زندگی میکنند، و آنهارا از خیر بازداشته، شرّ، لهو و لعب را در دلهای شان شیرین ساخته است.

در جائی نماز جماعت دادم و آیاتِ خاص رقیه را که با آن جنیات تحریک میشوند، تلاوت کردم، سه نمازگذار، از شنیدنِ آیاتِ رقیه، چون جنیات و شیاطین در جسم شان لانه کرده بود، بیحال شده، به ملاق زدن پرداختند.

این است، حالتِ امت. امتی که خودشان با اعمال زشت و پلشت، شیاطین را در خانه ها، صدور و قلب های شان راه داده، به دنیا، بشکل وحشتناکی دل بسته اند.

پس، انسانها، با پذیرائی از جنیاتِ شریر و شیاطین در خانه های شان، قلب ها را با وسوسه ها، اوهام و دودلی ها لبریز و خانه ها را با مشکلات و دشمنی ها پرکرده اند.

حالت چنین شده است که، شخصی به خانه اش وارد میشود سینه اش منقبض میگردد، یعنی با آغوش باز خانواده اش را ملاقات نمیکند، و دلش میگیرد و لبخند روی لبش از بین میرود و بجای اینکه با همسر و فرزندانش با سلام و خوشرویی و مهربانی برخورد کند با چهره ای عبوس و ترش گرفته و زبانِ بد وارد خانه میشود، و همسرش نیز همین رفتار یا شبیه ی آن را با او انجام میدهد پس دشمنی ها زیاد ومشکلات برانگیخته میشود، دوستی ومهربانی بین طرفین قطع میگردد وکارهای ناپسند، فحش و خشم و دشمنی جای دوستی ها را میگیرد. امام مسلم، در کتاب صحیح خود از پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم روایت میکند:

«إذَا دَخَلَ الرُّجُلُ بَيتَهُ فَذكرَ اللهَ ﻷ عِندَ دُخُولِهِ وَعِندَ طَعَامِهِ، قَالَ الشَّيطَانُ: لاَ مَبيتَ لَكم ولاَ عَشَاءَ، وَإذَا دَخَلَ فَلَم يَذكرِ اللهَ عِندَ دُخُولِهِ قَالَ الشَّيطَانُ: أدرَكتُمُ المَبِيت، وَإذَا لَم يَذكرِ اللهَ عِندَ طَعَامِهِ قَالَ: أدرَكتُمُ المَبِيتَ وَالعَشَآءَ»

«وقتی که شخص وارد خانه اش میشود و هنگام ورود و غذا خوردن الله تعالی را بیاد آورد، شیطان (به همراهانش) میگوید: برای تان نه جایی برای گذراندن شب ونه شامی است، وهنگامی که، آن شخص، به خانه اش داخل میشود به وقت دخول، ذکر الله تعالی را بجای نمی آورد، شیطان میگوید: جایی برای شب گذراندن را یافته اید و اگر هنگام غذا خوردن، الله تعالی را یاد نکند، میگوید: جای شب گذراندن و شام را یافته اید».

حال، خواننده ی عزیز!

قلم و کاغذ را بردارید، و محاسبه کنید که، چندین شب و روز، شما جنیاتِ شریر و شیاطین را با خود بخانه ی تان، بالای اطفال معصوم و همسر تان آورده اید، و با آنها یکجا در خانه زندگی کرده اید، در حالیکه شما نمیتوانید آنها را ببینید، اما نظر به این حدیث مبارک، آنها ( جنیاتِ پلید و شیاطین) با شما بوده اند، و هی لذت هم برده اند، و هنوز هم با شما هستند.؟

آنها شما را میبینند، و در اکثریت کار ها (خوردن، نوشیدن، و معاملات جنسی) با شما شریک میشوند، ولی شما آنها را نه می بینید، و نه هم میخواهید بدانید که شما را میبینند، حتی در دست شوئی و بیت الخلأ!

مطالعه ی بخش های بعدی این مضمون بی نهایت مهم را از این صفحه از دست ندهید!

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

احمـــد (عـــارفی)

ادامـــه دارد…

پنجشنه، بیست و نهم محرم ۱۴۳۹

بیست و هفتم میزان ۱۳۹۶

نزدهم اکتوبر ۲۰۱۷

www.facebook.com/meydanestid

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 4 =