بیائید امروز را روز حیاء نامگذاری کنیم

برگزیدن حیاء بر بی حیائی

0 131,076

آیا میدانستید؟

بیائید امروز را، روزِ حیأ نامگذرای کنیم

اولتر از همه این را بایستی دانست که، کسی که از الله سبحانه و تعالی و پیامبر مهربانش، رسول کریم صلی الله علیه وسلم نافرمانی کند، فقط به خودش ضرر می‌رساند و به الله تعالی هیچ ضرری نمی‌رسد.

پیامبراکرم صلی الله علیه وسلم  می ‌فرماید:‌

﴿همه امتم وارد بهشت می‌شوند مگر کسی که خودداری نماید﴾. صحابه پرسیدند:‌ ای رسول خدا! چه کسی خودداری می‌کند؟ فرمودند:‌

﴿کسی که مرا اطاعت کند، وارد بهشت می‌شود و کسی که مرا نافرمانی کند، در واقع، خودداری نموده است﴾

آنچه را از رومی ها تقلید کرده اند و آن را روز والنتاین و بی حیائی شمرده اند، تمرد و نافرمانی رسول کریم صلی الله علیه وسلم است، بر همین دلیل، خواستم این روز را بنام روز حیأ و عزت، مسمی کنم تا با آمدن این روز در سالهای بعد، متوجه حیأ، ایمان و حجاب مان باشیم.

رسول کریم صلی الله علیه وسلم  فرمودند:‌

﴿بهترین زنان شما، زنانی هستند که محبوب،‌ زائو، همدرد و موافق شما باشند به شرطی که تقوا را رعایت کنند.

و بدترین زنان شما، زنانی هستند که حجاب را رعایت نمی‌کنند و با ناز و تکبر راه می‌روند،‌ این گروه از زنان، منافق‌اند.

به همین علت، فقط تعداد کمی از زنان، وارد بهشت می‌شوند﴾.

برادر و خواهر مسلمان!

امروز، به بانگ شیطان گوش فرا مده، و به ندای فرشته ی نجات، سراپا گوش بگذار.

امروز، با خودت عهد کن، که شرم و حیأ را بر عشق های بازاری و مروادات حرام که همواره با زمزمه های شیطان، تو را بسوی جنون و بی حیائی میکشاند، تعویض کنی، چون، این بی‌ حیائی و بی عزتی است که همانند یک ویروسِ خطرناک، همه را با به گناهان کبیره آلوده ساخته، به ترویج فساد و فحشاء در جامعه اسلامی می ‌پردازد.

الله تعالی می‌ فرماید:‌

إِنَّ الَّذِیْنَ یُحِبُّوْنَ أَنْ تَشِیْعَ الْفَاحِشَهُ فِی الَّذِیْنَ آمَنُوْا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیْمٌ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ وَ اللهُ َیعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُوْنَ (نور ۱۹)

بی‌گمان، کسانی که دوست دارند اعمال زشت، میان مؤمنان پخش گردد،‌ در دنیا و آخرت، دچار عذابی دردناک خواهند شد.

و خداوند سرانجام و آثار مرگبار اعمال زشت را، می‌داند و شما نمی‌دانید.

برادر خوبم، خواهر مسلمانم!

نگاهی به ماجرای آدم و حوا به ما نشان می‌دهد که ابلیس،‌ این دشمن نامرئی، چه علاقه ی زیادی دارد تا عورات را آشکار سازد،‌ پرده‌های حجاب را پاره کند و به فساد و فحشاء دامن زند.

می‌توان گفت که هدف اساسی ابلیس،‌ پرده‌دری و بی‌حیائی  است.‌

الله سبحانه و تعالی می ‌فرماید:‌

یَا بَنِیْ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیطَانُ کَمَا أَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّهِ یَنْزِعُ عَنْهُمَا لِبَاسَهُمَا لِیُرِیَهُمَا سَوْءَاتِهِمَا. (أعراف ۲۷)

ای فرزندان آدم!  مواظب باشید شیطان شما را نفریبد همانگونه که پدر و مادرتان را  فریب داد، و از بهشت بیرون کرد و لباس‌شان را از تن‌ شان بیرون ساخت تا عورات‌ شان را برای آنها نمایان سازد.

پس ابلیس، مؤسس و بنیانگذار دعوت به بی حیائی و بی‌حجابی  است و رهبر کسانی است که حرکت به اصطلاح «آزادی زن» را رهبری می‌کنند.

و در واقع، رهبر و پیشوای همه کسانی است که از او پیروی کرده و از دستورات خدا سرپیچی می‌کنند به ویژه پیشوای آن زنان بی‌ حجابی است که با بی‌حجابی خود، مسلمانان را آزار می‌دهند و جوانان ‌شان را به فتنه و فساد می‌کشند.

با اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم  از مشابهت با کفار و پیروی از راه و روش آنها به ویژه در مورد زنان، هُشدار داده است اما بیشتر مسلمانان، این هشدار را نادیده گرفتند و از راه و روش کفار پیروی نمودند تا جایی که پیشگویی رسول ‌الله صلی الله علیه وسلم  محقق شد:‌

﴿شما وجب به وجب و گام به گام از راه و روش پیشینیان پیروی می‌کنید. حتی اگر آنها داخل لانه سوسماری شده‌اند شما هم داخل می‌شوید». از پیامبر صلی الله علیه وسلم   پرسیده شد:‌ مقصود از پیشینیان، یهود و نصاری است؟ فرمود: «پس چه کسانی است»؟

این زنانی که امروز از زنان یهود و نصاری تقلید می‌کنند و با دستورات خدا و پیامبرش مخالفت می‌کنند، با یهودی که مورد خشم و غضب خداوند قرار گرفته‌ چقدر نزدیک و شبیه‌اند.‌ آن یهودی که سخنان خداوند را با شعار «سمعنا و عصینا» (شنیدیم و نافرمانی کردیم) استقبال کردند. و از طرفی با بانوان مؤمنی که دستورات خداوند را با شعار «سمعنا و أطعنا» (شنیدیم و اطاعت کردیم) استقبال کردند، چه فاصله زیادی دارند.

الله تعالی می‌فرماید:‌

«وَمَن یُّشَاقِقِ الرَّسُوْلَ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَیَّنَ لّهُ الْهُدَی وَ یَتَّبِعَ غَیْرَ سَبِیْلِ الْمُؤْمِنِیْنَ نُوَلِّهِ مَا تَوَلَّی وّ نُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَ سَاءَتْ مَصِیْراً». نساء ـ‌ ۱۱۵

(کسی که با رسول اکرم  صلی الله علیه وسلم  مخالفت می‌کند بعد از اینکه راه هدایت برایش روشن شده است، و راهی جز راه مؤمنان در پیش گیرد، وی را به همان راهی که در پیش گرفته، وامی‌گذاریم و در دوزخش می‌سوزانیم. و دوزخ چه جایگاه بدی است)!

کسی که به نصوص شریعت و رویدادهای تاریخی بیاندیشد، به مفاسد و ضررهای بی‌ حیائی بر دین و دنیا پی خواهد برد به ویژه هنگامی که در کنار بی‌حجابی، اختلاط زن و مرد هم باشد.

رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:

﴿هرگاه، زنا در قومی به حدی شیوع پیدا کند که علنی و آشکار گردد، طاعون و انواع بیماریهای بی ‌سابقه میان آنها شیوع پیدا خواهد کرد.﴾

در حدیث دیگری رسول ‌کریم صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:‌

﴿زنای چشم، نگاه کردن است﴾

پس، چگونه عشق و عشق بازی با نامحرم، باعث زنای چشم نشود، در حالیکه دو جوان در خفا یکدیگر را ملاقات میکنند، و یک روز زیبای سال را بنام روز والنتاین که همان روزِ زنای چشم، زنای قلب، زنای فکر، زنای بینی و زنای پاها و قدم برداشتن بسوی گناه است، نامگذاری میکنند!؟

در حقیقت، جای بسا نگرانی است برای جامعه ‌ای که بر اثر بی حیائی دچار فساد و فحشاء شده است، چون، چنین جامعه ای سزاوار نزول عذابهای عمومی می‌گردد که قطعاً خطرش از بمب‌ های هسته ‌ای و زمین‌ لرزه‌ها بیشتر است.

الله سبحانه و تعالی می‌ فرماید:

وَ إِذَا أَرَدْنَا أَنْ نُّهْلِکَ قَرْیَهً أَمَرْنَا مُتْرَفِیْهَا فَفَسَقُوْا فِیْهَا فَحَقَّ عَلَیْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِیْراً (اسرأ ۱۶)

هرگاه، بخواهیم شهر و دیاری را نابود کنیم، افراد ثروتمند،‌ خوشگذران و شهوتران را به قدرت می‌رسانیم، پس آنان در دیار، به فسق و فجور می‌پردازند در نتیجه، سخن ـ تهدیدآمیز ـ ما متحقق و قطعی می‌گردد و اینجاست که آن مکان را به شدت درهم می‌کوبیم و نابود می‌کنیم.

آیا با درک حقایق فوق که همه از قرآن و سنت اشتقاق شده است، شایسته نیست که امروز را برخلاف اولیای شیاطین، از روز والنتاین به روزِ حیأ و بیداری اسلامی مسمی کنیم و این پیام آسمانی، آیات قرآن کریم و نصایح حضرت رسول کریم را به اقارب، خانواده، خویشاوندان، دوستان و نزدیکان مان برسانیم تا بساط فسق و فساد را با استعانت یکدیگر، از جامعه برچینیم و بساط محبت و عطوفت حقیقی را بر هر کنار پهن کنیم.

امید، این پیام را به عموم دوستان تان، از طریق تمام رسانه های الکترونیکی برسانید تا وجیبه ی امر بمعروف و نهی از منکر از گردن تان ساقط شود.

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله وخیراً!

احمــد (عــــارفی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =