قتل عالم دین، حمله بر نوامیس اسلام است

0 86,068

⬩﴿قتل عالمان دین حمله بر نوامیس اسلام است﴾:⬩

آیا بدون گماشتگان اجانب وکلاب بی رحمِ تربیت شده ی استعمار و دشمنان اسلام کس دیگری عالمان دین را قتل میکند؟

از چندین سال بدینسو عالمان دینی به گونه ی هدفمند یا به غل و زنجیر کشیده میشوند و یا هم به شکل بی رحمانه ای به قتل میرسند.

گناه قتل ناحق، در ردیف شرك كه گناهی نابخشودنی است، ذكر گردیده است و این دلالت می‌كند بر اینكه ارتكاب قتل خصلت مشركانه و كافرانه است و یك مسلمان موحد و یكتاپرست هرگز آن را برای خود روا نمی‌دارد؛ همان‌طور كه فحشا و زنا نیز دور از شأن یك مسلمان واقعی است.

در فضیلت علمای دین رسول الله صلی الله علیه و سلم ارشاداتی زیادی دارند، چنانچه فرمودند:

«فضیلت علم از فضیلت عبادت بهتر است و بهترین دیانت شما پارسایی است.»(۱) و نیز فرمودند:

«فضیلت عالم بر عابد مانند فضیلت ماه شب چهارده بر دیگر ستاره هاست و اینکه علما میراثبر پیامبران اند و پیامبران درهم و دیناری به میراث نگذاشتند، بلکه علم را به ارث گذاشتند، کسیکه آن را گرفت بهره ی وافر گرفته است.» (۲)

سیدنا علی بن ابی طالب رضی الله تعالی عنه می فرماید:

یک عالم برتر است از روزه دار شب بیدار مجاهد، و با مرگ یک عالم در اسلام شکافی افتد که جز با جانشینی از وی پر نمی گردد، هیچ از غرور و خودپسندی نمی باشد، که الله تعالی در لوح محفوظ نگاشته است که:

﴿نابودی این دنیا و ویرانی آن بسته به مرگ علمای ان است﴾

برای همین پیامبر خدا صلی الله علیه و سلم، چنانچه در صحیحین بیان شده است، می فرماید:

«قیامت برپا نمی شود تا وقتیکه نادانی شایع شده و دانش برگرفته نشود، خداوند علم را از سینه ی بندگان خود محو نمی کند، بلکه با وفات علما آنرا از بین می برد، و وقتی که علما از بین رفتند، مردم، جاهلان را رهبر خود قرار می دهند و مسائل خود را از آنها می پرسند. رهبرانشان نیز از روی جهالت، فتوا می دهند که هم خود گمراه میشوند وهم دیگران را به گمراهی می کشند»(۳)

بنابراین قتل عالمان دین هشداری است از قریب وقوع قیامت، و به قول امام بزرگوار حسن بصری رحمه الله قلم عالمان در روز قیامت با خون شهیدان وزن می شود، اگر عالمان نبودند مردمان مانند چهارپایان می بودند.

مسلمان اینقدر بی همت و بی فتوت نمیشود که هر روز عالمان دین را در بند کنند، زجر شان دهند، و با بی رحمی خون شان بریزند، و او، دست زیر الاشه و بی غم و هم بنشیند و نظاره کند که بعد از این نوبت کدام عالم دیگر است.

عالم تان را یا می بندند یا میکشند، رقاصه ها و فاحشه های تان را تاج طلا میپوشانند، ناموس و حیأ را از چشم اطفال، جوانان، دختران و پسران تان می ربایند، دین را در انظار مردم کمرنگ میکنند، فحشأ و بی ناموسی را ترویج، اسلام و اسلام دوستی را توبیخ و تحقیر میکنند.

هرگاه جامعه مردان بی همت را در آغوشش داشته باشد، در انتظار بد ترین ها باید بود، چون همه، سر را زیر ریگ های هوای و هوس و دنیا دوستی فرو برده، اسلام را با نام و نشان، دهن و زبان پذیرفته اند، و هنوز، ایمان در قلب های شان داخل نشده است.

✶اللهم احفظ علماءنا الأحياء، وارحم الأموات واغفر لهم. اللهم سدد علماءنا ووفقهم للعمل بالحق والدعوة إليه إنك ولي ذلك والقادر عليه.

آمین، یا رب العلمین!

احمــد (عــــارفی)

منابع و مأخذ:

۱- فضل العلم خیر من فضل العبادة، وخیر دینکم الورع.

۲-وفضل العالم علی العابد کفضل القمر علی سائر الکواکب، وإن العلماء ورثة الأنبیاء، وإن الأنبیاء لم یورثوا دیناراً ولا درهماً، إنما ورثوا العلم، فمن أخذه أخذ بحظ وافر.

۳- لا تقوم الساعة حتی یفشو الجهل ویقبض العلم، وإن الله لا یقبض العلم انتزاعاً ینتزعه من صدور العلماء، ولکن یقبض العلم بقبض العلماء، حتی إذا لم یبق الله عالماً أو لم یبق عالم اتخذ الناس رءوساً جهالاً، فسألوهم فأفتوا بغیر علم فضلوا وأضلوا.

👈 ﴿برای فراگیری دروس روزمره از کانال تیلگرام به این لینک بپیوندید و روزانه دروس را در گوشی تان دریافت کنید﴾:

http://t.me/ayamey

www.dawatgar.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =