محبتت در قلبم دو بالا شد ای رحمة اللعالمین

بخش دوم

0 92,388

⬩﴿محبتت در قلبم دوبالا شد﴾⬩

نویسنده: احمــد (عــــارفی)
خوانش:   ۸ دقیقه
مبحث:     تحلیل و تفسیر

﴿بخش دوم﴾:

• تاریخ گواه رویدادی های سیاه توسط کافران و منافقان چرکین دل بوده است که از بدو طلوع خورشید عالم تاب اسلام و نبوت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم  مانع نفوذ این نور شده اند.

• از ابوجهل و ابولهب گرفته تا ابن سبا و ابن أبیّ… و تا امروز که قرن‌ها از ظهور کامل‌ترین دین الهی می‌گذرد، هنوز هستند کسانی که حقیقت روز را برنمی‌تابند و در روشنایی خورشید به دنبال پستوی شب، به هر یاوه‌ای چنگ می‌زنند تا بلکه از گردابی که خود ساخته‌اند نجات پیدا کنند.

• گهی حجاب و عفاف را به سخره می‌گیرند و قانون برداشتنِ حجاب در اماکن عمومی وضع می‌کنند، و گهی هم، به کلام پاکِ الله سبحانه و تعالی اهانت کرده و در جمع انظار عمومی با شجاعت تمام، مقدس‌ترین کتاب الهی را به آتش می‌کشند و روز دیگر برنامه‌ای دیگری را برای تحریک احساسات و غیرت یک میلیارد و نیم مسلمان، با نقاشان شیطان صفت و ابلیس گونه ی شان، طرح میکنند.

▪خوب! سوال اینجاست که:

این یک میلیارد و نیم مسلمان چی میکنند که برادران ابولهب و ابوجهل آنقد فرصت یافته اند، و جرأت میکنند، کاریکاتور ترسیم کنند و توهین به مقدسات اسلام را به این سادگی راه اندازی کنند؟

این یک میلیارد و نیم مسلمانانِ بی باک و بی هنر، هر لحظه سودایی و سری، هر روز خبری و حسرتی، هر شب جنایتی و جنجالی، هر ساعت قتلی و غارتی، و هر ثانیه در محراب و منبر، بر فرق های یک دیگر بالای موضوعات فقهی، میخ تکفیر را می کوبند، و چنان غرق در تلبیس ابلیس اند که اهریمن آنها را نشه در شراب نفاق یافته، و بر علیه آنها بر طرح توهین و اهانت پیامبر شان پرداخته!

• وای بر ما که با این همه عالمان بی عمل و رعیت دین گریز، رشته ی کار را به دست حاکمان بی‌کفایت سپردیم و خودمان آرام در کنج عافیت خزیدیم که کاری جز دعا از دست مان ساخته نیست! و چه ناشیانه بازی را به حریف مکار سپردیم!

سپس، دعا میکنیم که یا الله، ما را از دست این دین ستیزان و اهانت کنندگان نجات بده، و چنین کن و چنان کن!

ای امت سکران و حیران در وادی نفس و تفاخر، کبر و غرور، تعصب و کفران:

• وقتی ما را در خواب خرگوشی و غفلت و مشغولیت به خود می‌بینند، عرصه را برای شیطنت‌های ناجوانمردانه ی خویش روبه‌راه می‌بینند و به نام آزادی بیان، مسابقه راه می‌اندازند: مسابقه‌ای برای خندیدن و تمسخر عزیزترین و محبوب‌ترین رهبر یک امت!

• تشنگان متهوع شهرت دست ‌به‌کار شده‌اند تا غیرت یک امت را از حجاب گرفته تا آذان در مساجد نشانه بروند و بالاخره مدعیان بی‌بخار محبت محمد (صلی الله علیه وسلم) راناکاره و بزدل، به جهانیان معرفی کنند.

• برای هر حادثه ی کوچک و بزرگی که در دنیا اتفاق می‌افتد. هزاران کمپین و هشتگ و کارناوال و تظاهرات به راه می‌اندازند و با تمام وجود، نعره سر می‌دهند که مخالف این‌گونه افعال هستند، اما اکنون‌که وقت نشان دادن ادعای قلبی‌تان است، کجا هستید ای مسلمانان؟!

مگر نشان ايمان نه این است که الله سبحانه و تعالی و رسول گرامی اش، محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم، از هر چه عزیز است برای مان عزیزتر باشد؟

چگونه کوردلان زمانه جرأت کردند، پلان راه اندازی مسابقه ی خبیث شان را طرح کنند، تا سرور بشریت را مایه ی مضحکه ی مشتی بی‌خبر از حقیقت جهان کنند و به اهانت کنندگان جایزه دهند؟

• دین الله کامل است و الله سبحانه و تعالی وعده به پایداری‌اش تا روز قیامت هم داده و هرگز خزعبلات کفار و مشرکین، خدشه‌ای به ساحت پاک رسول‌ کریم صلی الله علیه وسلم نخواهد گذاشت؛ اما این جوهر و جنم مسلمين است که به معرض نمایش گذاشته شده است.

سر از لاک غفلت برون آوریم اگر ادعای مسلمانی داریم، فردای قیامت با چه رویی در پیشگاه خدا و رسولش حاضر شویم؟

• توهین و بی احترامی به پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و دین ما، در کشورهای غربی پدیده تازه ای نیست .باید ریشه های این قبیل هتاکی ها ببینیم .

باید چشم مان را باز کنیم تا متوجه شویم که چرا بالغ بر یک میلیارد و نیم مسلمان توان حفظ قبله ی نخست خود را ندارند؟

چرا بودائیان کافر برادران دینی ما را در میانمار کشمیر ،چچن و چین به قتل و عام می رسانند؟

چرا در اروپا و امریکا به مسلمانان بی احترامی می کنند؟

چرا امروز مسلمان بدست مسلمان کشته می شود برادر ؟

پاسخ همه این چرا ها در یک جمله است:

• دشمنان دین به خوبی می دانند که مسلمانان به قدری درگیر جنگ و اختلاف با یکدیگر شده اند که دیگر مجال و توانی برای حراست و حفاظت از دین خود ندارند .حاکمان مسلمان هم که فقط در فکر حفظ قدرت و تاج و تخت خود هستند!

• در هر شهری باید مسلمانان به خیابان‌ها سرازیر شوند و تمامی دولت‌ها باید بدانند که منافعشان به احترامشان به مقدسات اسلام بستگی دارد.

آیا ما با امکانات عظیمی که در اختیار داریم از دفاع از پیامبر مهربان و امین خود، صلی الله علیه وسلم عاجزیم؟

حکام جهان اسلام باید این ابو لهب ها و ابو جهل ها را به احترام به مقدسات و نبی اسلام، محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم وا دارند.

• قضیه ی توهین به اسلام، امنیت بین المللی را در معرض تهدید قرار می دهد و بحران غیر قابل مهار است. آیا مسلمانان حق ندارند از  قانونی مشابه قانون مجازات منکرین هالوکاست برخوردار باشد؟

• دفاع از ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم به معنای دفاع از تمامی مقدسات و تمامی ادیان و پیامبران الهی است، و اقدامات توهین آمیز، ابو لهب ها را در سراشیبی سقوط قرار داده و نفرت مردم از آن‌ها را افزایش می‌دهد.

اگر امروز مسلمانان سراسر جهان با هم اتحاد و همدل باشند استکبار جهانی شکست خواهد خورد و دیگر نمی تواند به ظلم ستیزی خودش به وسیله ی بعضی از افراد خود فروخته ادامه دهد.

برادران ابوجهل که دست های شان به خون هزاران مسلمان آغشته است مسلمانان را تروریست خوانده و به بهانه ی مبارزه با تروریست اجازه ی توهین به مقدسات آن‌ها را به خود می‌ دهند و  از هر راهی برای خدشه‌دار کردن چهره ی اسلام استفاده می‌کنند.

• نام مبارک محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم، و دینش امروز در دنیا جذاب‌ترین و پرآوازه‌ترین نام‌ بوده و هر روز بر میزان ارادتمندان و علاقمندان حضرتش افزوده می‌شود. چنین اهانت‌هایی بر خلاف باور منتشرکنندگان آن، موجبات بیداری و وحدت بیشتر جوامع انسانی و اسلامی شده و چیزی از ارزشهای سراج منیر نمی‌تواند بکاهد:

شب پره گر وصل آفتاب نخواهد
رونـــق بـــازار آفــتــاب نــکــاهــد

احمــد (عــــارفی)

👈 از لینک های ما بیشتر مطالعه کنید و بیاموزید:

𖦸 http://T.me/Ruqeyah
𖦸 t.me/AJARIFI
𖦸 t.me/ayamey
𖦸 fb.com/1dawatgar
𖦸 www.dawatgar.com
𖦸 youtube.com/c/dawatgar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − دو =