توبه فرهاد مهم تر از ضیاع وقت من و تو نیست

همخوانی حدیث رویبضه و حالات معاصر

0 124,724

👈 ﴿توبه ی فرهاد مهم تر از ضیاع وقتِ من و تو نیست﴾:

کتاب و سنت حرامش میدارد، ولی مردم آن را حلال کرده اند، بعدش یکی بر این حرام آنقدر می چسپد که بلوغ و جوانی اش را برباد میدهد و به گرگِ پیری می ماند که مردم او را رها نموده، به جوانَک های تازه واردِ میدانِ هوای و هوس می چسپند. می بیند، شهرتش را از دست داده است و کاری با پیری و کهولت نمی تواند بکند. پایش به لب گور نزدیک شده است و چرک و چروک گردن و بدنش را با چادری می پیچاند، سپس،  شایعه می آفریند تا دو باره مشهور شود. و این رَوَند جریان دارد.

از سوی دیگر، مردمی اند که خبر های دروغین دیگری را شایع می سازند و از ناخبر، خبر می سازند.

و این یکی از علامت های خطیرِ آخر زمان است که رسول کریم صلی الله علیه وسلم این مردم سخن چین و سخن ساز را که دروغ ها را شیوع میکنند و دیگران را با این دورغ پراکنی مشغول ساخته وقت آنها را برباد میدهند، به نام (رُوَیبِضَه) یاد کرده، در مورد می فرمایند:

👈 بر سر امت من زمانی فرا خواهد رسید که از اسلام فقط نامی باقی مانده و از قرآن فقط خط آن باقی خواهد ماند. در آن زمان، مردم مساجد را نقش و نگار کرده و به اصطلاح آباد خواهند ساخت در حالیکه از لحاظ عبادت و ذکر پروردگار خراب بوده و هیچ عابد و نمازگزاری در آن نخواهد بود.

👈 در آن زمان، بدترین اقشار، علماء آن زمان بوده و تمامی شر و فتنه از ایشان برخواهد آمد. یعنی آنان به چیزی که به مردم یاد می دهند عمل نکرده و به مقتضای علم خویش نخواهند بود.

★ حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم این حدیث را در سال حجة الوداع، زمانی که از موسم حج فارغ شده و کنار درب کعبه ایستاده بودند، بیان فرمودند:

★ ای مردم! آیا دوست دارید که علامات قیامت را برای شما بازگو کنم.

👈 از علامات قیامت، نمازها ضایع شده و ترک خواهد شد، مردم تابع هوای نفس خود شده و افراد پولدار مورد تعظیم قرار خواهند گرفت. حضرت سلمان رضی الله عنه فرمودند: یا رسول الله! آیا واقعاً چنین چیزی خواهد شد؟ آنحضرت فرمودند:

★ بله! قسم به خدایی که جان محمد ﷺ در اختیار اوست ای سلمان! در آن روز زکات و دادن آن غرامت و زیان محسوب شده و غارت اموال مردم، غنیمت محسوب می شود.

👈 در آن روز افراد کاذب تصدیق شده و افراد صادق تکذیب می گردند. در آن روز افراد خائن، امین و افراد امین، خائن قلمداد می شوند و ﴿رویبضه﴾ در بین مردم سخن پراکنی خواهد کرد. پرسیدند: رویبضه چه کسی است؟ فرمودند:

👈 کسیکه در میان مردم، عادت به سخن پراکنی نداشته و سخن چینی نمی کند، در آن روز دست به سخن پراکنی خواهد زد. در آن روز، حق مورد انکار قرار گرفته و نُه دهم انسانها حقیقت را زیر پا خواهند گذاشت و از اسلام جز نامی و از قرآن جز خطی، چیزی باقی نخواهند ماند.

👈 در آن روز قرآن ها زینت داده شده و با طلا متزین خواهند شد و مردها و آقایان امت من چاق و فربه خواهند شد.

👈 در آن روز مشورت با زنان انجام شده و مشاوره با خانم ها صورت خواهد گرفت و ….(نوت۱)  این حدیث ادامه دارد که بخاطر اختصار به این موارد بسنده می کنیم.

بلی عزیزان و سروران!

★ این همه موسیقی سرایان افغانستان هیچ وقتی توبه نکرده اند و نه هم توبه میکنند چون، موسیقی همانند شراب، چون در خون دمید، تن، بدن، روح و روان رافاسد میسازد، و توحید و عقیده را باطل نموده، توبه را از دیوار قلب می تراشد.

این طبقه ی غیچک نواز و سرمست چی خدمتی برای این امتی که سالها در جنگ و خون غلطیده است، انجام داده اند که امروز، یک بار دیگر، با شایعه پراکنی میخواهند نسل باقی مانده را نیز همانند خود شان فاقد عقیده و توحید ساخته، باعث ضیاع وقت من و تو شوند و رویبضه ها را یکی بعد دیگری، (همانطوری که در حدیث مبارک بدان اشاره کردم)، تقدیم جامعه ی موسیقی زده و هوس بازِ آخر زمان نموده، نسل را تحویل دجال و پیروانش خواهند داد.

بدون شک؛ هر که از حرام ها توبه کرد رستگار شد، و هر آنکه بر گناه، اصرار گناه و حلال شمدنِ گناه بمیرد، بر مرگ جاهلیت مرده است. چرخ بر احمد ظاهر، نصرت پارسا، ظاهر هویدا، رحیم مهریار و…. هزاران تنِ دیگر ایستاده نشد و همه را زمین بلعید.

احمــد (عــــارفی)

سه شنبه ۲۷ ربیع الاخر ۱۴۴۱ مصادف با ۳ جدی ۱۳۹۸، و ۲۴دسامبر ۱۹۱۹.

۱- نوت: این حدیث به طرق گوناگونی روایت شده و با الفاظ و عبارات مختلفی از اصحاب کرام بیان شده است. حتی در برخی روایات چنین عباراتی نیز آمده است:  یعنی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم فرمودند:

«اَیُّهَا النَّاسُ! اَلاَ اُخبِرُکُم بِاَشراطِ السَّاعَهِ، فَقَامَ اِلَیهِ سَلماَنُ رَضِیَ اللهُ عَنه فَقَالَ: اَخبِرناَ فَدَاکَ اَبِی وَ اُمِّیَ یَا رَسُولَ اللهِ! قَالَ: اِنَّ اَشرَاطِ السَّاعَهِ اِضَاعَهُ الصَّلاَهِ وَ المَیلُ مَعَ الهَوَی وَ تَعظِیمُ رَبِّ المَال، فَقَالَ سَلمَانُ: وَ یَکُوّنُ هَذَا یَا رَسُولَ اللهِ! قَالَ: نَعَم وَ الَّذِی نَفسِ مُحَمَّدٍ بِیَدِهِ فَعِندَ ذَلِکَ یَا سَلمَان، تَکُونُ الزَّکَاهُ مَغرَماً وَ الفَئُ مَغنَماً وَ یُصَدَّقُ الکَاذِبُ وَ یُکَذَّبُ الصَّادِقُ وَ یُؤتَمَنُ الخَائِنُ وَ یُخَوَّنُ الاَمیِنُ وَ یَتَکَلَّم الرَّویبَضَهُ قَالَ: وَ مَا الرُّوَیبَضَهُ! قَالَ: یَتَکَلَّمُ فِی النَّاسِ مَن لَم یَتَکَلَّم وَ یُنکِرُالحَقَّ تِسعَهُ اَعشَارِهِم وَ یَذهَبُ الاِسلاَمُ فَلاَ یُبقَی اِلاَّ اِسمُهُ وَ یَذهَبُ القُرآنُ فَلاَ اِلاَّ رَسمُهُ وَ تَحَلیَّ المَصَاحِفُ بِالذَّهَبِ وَ تَتَسَمَّنُ ذُکُورُ اُمَّتِی وَ تَکُونٌُ المَشوَرَهُ لِلاِمَاءِ وَ ….. »

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =