وصایای پیامبر صلی الله علیه وسلم

بخش ۳۰۶

0 11,924

آیا میدانستید؟

﴿سلسله ی وصایای پیامبر صلی الله وعلیه وآله  واصحابه وسلم﴾!

﴿بخش ۳۰۶﴾:

﴿حدیث روز﴾:

«گروهی از امت من شراب را می‌نوشند و آن را به نام دیگری می‌نامند، در حالی که رقاصان و ترانه خوانان بر سر آن‌ها موسیقی می‌نوازند و ترانه می‌خوانند، خداوند آن‌ها را در زمین فرو می‌برد، و برخی از آن‌ها را به بوزینه و خوک تبدیل می‌کند»(۱)

شرح حدیث مبارک:

یکی از علایم آخر زمان حلال دانستن حرام ها و ترویج آن میان خاص و عام است.

این فتنه به حدی بزرگ است که حتی پای عالمان دین را نیز بسوی خودش میکشاند، و در حقیقت همان هوای، هوس و میلان نفسانی و سلیقوی خودِ عالمان دین است که با تلبیس ابلیس و گرایش به موسیقی و غنأ، فتوای حلالیت آن را بگونه ای صادر میکنند.

در حال حاضر در رستورانت ها در داخل چائنک چای، ترموز، بوتل کوکاکولا و پیپسی، و حتی در جوس شراب صرف میشود، در حالیکه در ۲۰ متری مسجد مردم بسوی نماز بمسجد روان اند. مشروبات متخلف الکولی بنام بیر و غیره که فیصدی شراب در آنها مخلوط است آزادانه در دکان ها فروش میشود.

چندی قبل اجرای کنسرت زن نیمه برهنه ی امریکائی در ریاض سعودی، و راه اندازی سرکس اکروبات های روسی در این مملکت، و با در بند کردن عالمان موحد و دعوتگران راه حق ، شکنجه، قتل و سرکوبِ آنها، افتتاح اولین دِسکوتیک در شهر جده ی عربستان سعودی، احادیث مبارک رسول کریم صلی الله علیه وسلم در مورد آخر زمان، تحقق می یابد.

دِیسکوتیک محل شنیدن موسیقی به آواز خیلی بلند و صرف مشروبات و اختلاط زن و مرد است که در حدیث امروز، خیلی واضح رسول کریم صلی الله علیه وسلم آن را شرح داده است.

آنجا که رسول الله صلی الله علیه وسلم میفرماید: (يُعْزَفُ عَلَى رُءُوسِهِمْ بِالْمَعَازِفِ وَالْمُغَنِّيَاتِ)، یعنی، در حالی که رقاصان و ترانه خوانان بر سر آن‌ها موسیقی می‌نوازند و ترانه می‌خوانند، همین محلات حرام، برای ارتکاب گناهان و ترویج ده ها حرام دیگر است

ما نیز عالمان زیادی در بطن جامعه داریم که موسیقی را حلال شمرده، در بحث های سلیقوی، (من دانم ها) و (من حق میگویم) ها را در مقابل کلام حق، بر ردِ احادیث و تفاسیر آیات قرآن کریم، با استدلال ملبس به هوای و هوس های فردی خود شان، بر میز بحث گذاشته، ندای ابلیس را لبیک میگویند.

ای کاش اینها برای مدتی بتوانند گوش ها و قلوب خویش را از موسیقی مبرأ و پاکیزه نگهدارند، تا برای رسیدن به معنی عمیقِ حرام بودن موسیقی، الله سبحانه و تعالی ایشان را توفیق دهد.

ان شاء الله تعالی نزدیک است که روایت عبدالله بن عمر رضی الله عنه، از رسول کرم صلی الله علیه وسلم نشانه ی بعدی آخر زمان باشد:

« امتم مسخ (چهره‌ها)، و خسف (فرو رفتن در زمین) و قذف (پرتاب سنگ از آسمان) خواهد بود» امام احمد (۲/۲۱۸) و ابن ماجه (۴۰۶۰)

این را بخاطر داشته باشید که یکی دیگر از نشانه‌های قیامت نیز میان مسلمانان ظاهر شده است؛ که زنان از پوشش و لباس اسلامی بیرون شده، طرزی لباس میپوشند که بدن شان ظاهر و نمایان میشود، که در حدیث صحیح (کاسیات عاریات) به آنها اطلاق شده است. (احمد ۷۰۸۳)

این احادیث از معجزات رسول اکرم صلی الله علیه وسلم بشمار می‌آید، زیرا چنان‌که پیشگوئی فرموده بودند واقع گردیده است.

عزیزانِ گرانقدر:

لطفاً این وصایای گرانبهای حضرت رسول کریم صلی الله وعلیه وسلم را بخوانید، بدانید، عمل کنید و بدیگران رسانید تا ان شأ الله اجر دنیوی واخروی نصیب تان گردد.

جزاکم الله خیراً!

ادامـــه دارد…

جمعه ۲۴ جوزا ۱۳۹۸| ۱۱ شوال ۱۴۴۰

🗓  FRI | 14 | JUNE | 2019

Telegram: t.me/ayamey

 Youtub: youtube.com/c/dawatgar
Facebook: fb.com/meydanestid

منابع و مأخذ:

حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ سَعِيدٍ، حَدَّثَنَا مَعْنُ بْنُ عِيسَى، عَنْ مُعَاوِيَةَ بْنِ صَالِحٍ، عَنْ حَاتِمِ بْنِ حُرَيْثٍ، عَنْ مَالِكِ بْنِ أَبِي مَرْيَمَ، عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ غَنْمٍ الأَشْعَرِيِّ، عَنْ أَبِي مَالِكٍ الأَشْعَرِيِّ، قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ـ صلى الله عليه وسلم ـ لَيَشْرَبَنَّ نَاسٌ مِنْ أُمَّتِي الْخَمْرَ يُسَمُّونَهَا بِغَيْرِ اسْمِهَا يُعْزَفُ عَلَى رُءُوسِهِمْ بِالْمَعَازِفِ وَالْمُغَنِّيَاتِ يَخْسِفُ اللَّهُ بِهِمُ الأَرْضَ وَيَجْعَلُ مِنْهُمُ الْقِرَدَةَ وَالْخَنَازِيرَ ‏” (ابن ماجه ۴۰۲۰)

‏ ‏‏

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 12 =